130 هزار و 853 نفر در تعطیلات نوروزی امسال در منطقه آزاد ارس اقامت داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد ارس؛ یوسف داداش زاده، با اعلام این مطلب اظهار داشت: از 27 اسفند 96 تا 13 فروردین 97 تعداد 130 هزار و 853 نفر در منطقه آزاد ارس اقامت داشته اند که این آمار افزایش 40 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد. 

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر ارس افزود: آمار تخمینی ورود مسافر و گردشگر به محدوده های 4 گانه ارس اعم از ورود جاده ای، ریلی و مرزی 4 میلیون و 52 هزار و 718 نفر است. 

داداش زاده تصریح کرد: در مدت زمانی اشاره شده 874 هزار و 50 خودرو به محدوده های چهارگانه منطقه آزاد ارس شامل جلفا، نوردوز، خداآفرین و قلی بیگلو وارد شده اند که این آمار، رشد 21 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته را نشان می دهد. 

پارک کوهستان منطقه آزاد ارس

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر ارس، خاطرنشان کرد: خودروهایی که از طریق ورودی قره بورون ( جاده تبریز – جلفا ) وارد منطقه آزاد ارس شده اند، 37 درصد خودروهای ورودی به این منطقه را به خود اختصاص داد. آمار ورودی های محدوده خداآفرین و قلی بیگلو نیز 31 درصد آمار ورودی های منطقه آزاد ارس را شامل می شود. 

داداش زاده، ادامه داد: سایر ورودی های 11 گانه منطقه آزاد ارس نیز بخش باقی مانده از آمار را به خود اختصاص داده است. 

وی در زمینه بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و طبیعی منطقه آزاد ارس نیز گفت: بر اساس همین آمار در نوروز 97 تعداد 340 هزار و 917 بازدید از این اماکن صورت گرفته است که در این زمینه نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، رشد 40 درصدی را شاهد بودیم. 

کاهش 18 درصدی سفر به نخجوان

داداش زاده، ضمن اشاره به کاهش آماری مسافران خروجی از پایانه های مرزی سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: در مقایسه با آمار سال گذشته، در نوروز 97 مسافران خروجی به سمت نخجوان 18 درصد کاهش داشته است و مسافران خروجی به سمت ارمنستان نیز با کاهش 0.5 درصدی مواجه شده است. 

وی  تصریح کرد: امسال نسبت به سال گذشته، شاهد کاهش نارضایتی گردشگران از مواردی چون قیمت و کیفیت کالاها، خدمات رفاهی و وضعیت جاده ها بودیم. این کاهش نارضایتی در زمینه برنامه های تفریحی قابل توجه است.

داداش زاده افزود: امسال برنامه های نوروزی ارس طبق سیاست های سازمان به سمت کیفی تر شدن سوق داشت و با توجه به مقارن شدن نوروز ۹۷ با برنامه های تبریز ۲۰۱۸ سعی شده است تا برنامه هایی اجرا شود که فرهنگ و آداب و سنن ایرانی _ اسلامی بیشتر در معرض دید عموم مردم و گردشگران قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج