رییس شیلات شهرستان جاسک پیش بینی کرد: صیادان جاسکی امسال بیش از ۳۵ هزار تن ماهی در آب‌های این شهرستان صید می‌کنند که ۵ درصد بیشتر از پارسال است.

به گزارش خبرگزاری موج؛ علی رمضانی گفت: صیادان پارسال ۳۲ هزار تن ماهی با ۷۷۷ فروند لنج و قایق در آب‌های این شهرستان صید کردند که ۱۰ درصد بیشتر از سال ۹۵ بود.

وی در ادامه افزود: پارسال پنج هزار و ۷۶۵ صیاد، صید ماهی را به روش‌های گوشگیر و انتظاری، دایره ای، قلاب یا تراولینگ در ۱۲۰ مایلی صیدگاه توجک تا رأس میدانی در جاسک بر عهده داشتند.

رییس شیلات شهرستان جاسک گفت: بیشتر ماهیان صید شده از نوع صنعتی مانند گیدر، نیزه ماهی، هوور مسقطی، زرده، هَوور، فانوس ماهیان، ساردین و مُتو یا تجاری مانند میش، قُطر، شیر، سنگسر، هامور و سُرخو است.

رمضانی افزود: بیش از ۹۰ درصد ماهیان صنعتی برای تبدیل به کنسرو به کارخانه فرآوری هرمزگان و استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس، اصفهان، کرمان و خوزستان ارسال و ۱۰ درصد دیگر نیز وارد بازار‌های ماهی فروشی هرمزگان می‌شود.

وی با بیان اینکه جاسک رتبه دوم صید ماهیان صنعتی را پس از چابهار در کشور دارد، افزود: این شهرستان به علت نزدیکی به دریای عمان و اقیانوس هند یکی از قطب‌های مهم تولید ماهی در جنوب کشور است.

گفتنی است شهرستان جاسک با بیش از ۵۸ هزار نفر جمعیت در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس واقع است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج