فرمانده انتظامی استان از کاهش 71 درصدی تصادفات فوتی در راه های درون شهری و کاهش 9 درصدی تعداد جان باختگان در حوادث رانندگی برون شهری طی ایام نوروز امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به ثبت ۱۳ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۴۷۰ تردد در جاده های استان اصفهان در ایام نوروز گفت: امسال شاهد کاهش ۷۱ درصدی تصادفات فوتی و کاهش 9 درصدی تعداد جان باختگان در تصادفات برون شهری  بودیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی فرماندهی نیروی انتظامی استان در نوروز 97، اظهار کرد: پلیس تمام توان خود را در همه حوزه های نظم و امنیت به کار گرفت تا نوروز خوبی برای شهروندان و مسافران در استان اصفهان سپری شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان امنیت جاده ای را یکی از اولویت های پلیس در ایام نوروز  دانست و تصریح کرد: پلیس راه استان اصفهان با آماده باش 100 درصدی نیروها و امکانات خود توانست با هدف قرار دادن کاهش تلفات جاده ای، آرامش را در جاده های استان حاکم کند.

وی اصفهان را یکی از مهم ترین معابر و مقاصد گردشگران نوروزی دانست و اذعان کرد: همین عامل باعث شد تا در سال جدید نیز شاهد افزایش 3 درصدی تردد در جاده های استان باشیم.

حو.ادث رانندگی

معصوم بیگی با اشاره به ثبت 13 میلیون و 451 هزار و 470 تردد در بازه زمانی 27 اسفند تا 13 فروردین در استان اصفهان، عنوان کرد: بیشترین ترددها در روز 13 فروردین و در جاده های غرب استان ثبت شده که اوج این ترددها هم در ساعت 19 تا 20 شب بوده است.

کاهش 9 درصدی تصادفات جاده ای در استان اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متاسفانه امسال شاهد 23 فقره تصادف فوتی در جاده های استان اصفهان با 29 نفر جان باخته  بودیم، عنوان کرد: تعداد جان باختگان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است.

وی همچنین از وقوع 206 فقره تصادف جرحی با 404 مجروح و 103 فقره خسارتی از تاریخ 27 اسفند 96 تا 13 فروردین 97 خبرداد و عنوان کرد: بیشترین علت تصادفات، عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان بیان کرد: امسال شاهد کاهش 71 درصدی تصادفات فوتی، کاهش 60 درصدی تصادفات جرحی و کاهش چهار درصدی تصادفات خسارتی در راه های درونشهری استان بودیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج