مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: ۴۴ هزار و ۱۸۰ نفر در استان معتکف شدند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی تعداد کل معتکفان استان اصفهان را 44 هزار و 180 نفر نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد 28 هزار و 832 نفر زن و15 هزار و 348 نفر مرد را شامل می‌شود.

وی افزود: با بیان اینکه مراسم اعتکاف امسال در 409 مسجد برگزار شد، گفت: از این تعداد 132 مسجد ویژه خواهران، 76 مسجد ویژه برادران و 201 مسجد نیز به صورت مشترک برگزار شده است.

وی تعداد کل معتکفان استان اصفهان را 44 هزار و 180 نفر نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد 28 هزار و 832 نفر زن و15 هزار و 348 نفر مرد را شامل می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان بیشترین و کمترین آمار معتکفان را به ترتیب مربوط به شهرستان اصفهان (شامل بخش مرکزی، کوهپایه، هرند، ورزنه و جرقویه) با 13 هزار و 572 نفر در 102 مسجد و شهرستان بوئین میاندشت با 130 نفر در 3 مسجد اعلام کرد.

اعتکاف

وی یکی از اقدامات اساسی ستاد اعتکاف استان اصفهان را راه‌اندازی سامانه جامع ثبت نام اعتکاف برشمرد و گفت: امسال نیز مانند سال قبل، ثبت نام معتکفان از طریق سامانه و پرداخت وجوه به دو طریق آنلاین یا در محل انجام گرفت.

اروجی به برنامه‌های اعتکاف در مساجد اشاره کرد و ادامه داد: برپایی مراسم جشن میلاد حضرت علی (ع) همزمان با نخستین روز اعتکاف، اجرای طرح با قرآن در زلال اعتکاف در 120 مسجد برگزار کننده اعتکاف، تشکیل حلقه‌های معرفتی، حضور و سخنرانی مبلغان در مساجد، برپایی مراسم عزاداری وفات حضرت زینب (س)، اعمال ام داوود و بدرقه معتکفان از جمله برنامه‌های اجرا شده در این سه روز بوده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه کانال ارتباطی دو سویه توسط ستاد اعتکاف استان به منظور تغذیه فکری و محتوایی و همچنین برقراری ارتباط مستمر با معتکفان در طول سال، در پیام رسان ایرانی گپ راه‌اندازی شده است، افزود: افراد می‌توانند کانال عاکفین با شناسه akefin@ مشاهده کرده و عضو آن شوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج