صبح امروز، حمید رشیدی به همراه همسرش با حضور در محور خرم‌آباد - بروجرد، در اقدامی شایسته، ضمن توزیع کیسه زباله پلاستیکی در میان هموطنان، سبزه‌های سفره هفت سین مسافران نوروزی را نیز جمع‌آوری کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ صبح امروز و هم‌زمان با روز طبیعت «سیزده بدر»، حمید رشیدی مشاور استاندار لرستان به همراه همسرش با حضور در محور خرم‌آباد به بروجرد، در اقدامی خودجوش و شایسته، کیسه زباله پلاستیکی در میان مسافران نوروزی لرستان توزیع کردند.

در این حرکت انسانی که تا ظهر امروز ادامه داشت، مشاور استاندار لرستان و همسرش، به منظور حفاظت از محیط زیست لرستان، اقدام به تحویل و جمع‌آوری سبزه‌های سفره‌های هفت سین مسافران نوروزی نیز کردند.

حمید رشیدی در خصوص این اقدام زیست محیطی و فرهنگی به خبرنگار خبرگزاری موج در لرستان گفت: باید پرده‌ها را کنار زد. باید با مردم و در میان مردم بود. اینکه کسی بگوید محیط زیست متولی دارد و آحاد جامعه در خصوص حفاظت و حراست از محیط زیست و دنیای پیرامون خود وظیفه‌ای ندارند، سخن درستی نیست. محیط زیست متعلق به همه ما مردم است و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

ناهید رشیدیان

برای حفاظت از محیط زیست باید فرهنگ‌سازی کرد

مشاور استاندار لرستان، افزود: از آنجا که  لازمه هر کاری فرهنگ‌سازی است، لذا باید سعی کنیم تا فرهنگ حفاظت از محیط زندگی نیز در میان آحاد مختلف جامعه نهادینه شود. از طرفی، جناب آقای دکتر سید موسی خادمی استاندار محترم لرستان نیز در آغاز سال 97 به عنوان نماینده عالی دولت در استان بر فرهنگ‌سازی زیست محیطی تاکید داشتند و دیدیم که چند قدم مانده به نوروز با مشارکت در طرح بی‌زباله، اقدام به پاکسازی بخشی از  محوطه بیرونی فرودگاه خرم‌آباد کردند. این اقدام و اقدامات مشابه اگر چه تمام کار نیست اما بخشی از فرهنگ‌سازی عمومی است که بی‌تردید تاثیرگذار بوده و خواهد بود.

استاندار لرستان طرح بی زباله

مردم، رهاسازی زباله در طبیعت را زشت بدانند و بخوانند

وی، تصریح کرد: اگر ما رهاسازی زباله در سطح شهر و روستا و راه‌های مواصلاتی را عملی زشت بدانیم بی‌شک از انجام چنین ناهنجاری اجتماعی خودداری خواهیم کرد. متاسفانه شرایط به‌گونه‌‍ای است که در حال حاضر چنین کاری از سوی مردم مورد سرزنش قرار نگرفته و یا اگر گرفته به صورت جزئی صورت گرفته، علی ایحال لازم است تا مردم در این موضوع ملی و جهانی حساسیت به خرج دهند.

حمید رشیدی

لرستان عاری از زباله، دور از ذهن نیست

رشیدی، گفت: بنده و همسرم خانم ناهید رشیدیان به عنوان 2 شهروند لرستانی، با همراهی جناب آقای شریفی مقدم معاون اداری و مالی شهرداری خرم‌آباد و عوامل این مجموعه خدماتی، در روز طبیعت اقدام به توزیع کیسه زباله در بین مردم کردیم و سبزه‌های سفره‌های هفت سین میهمانان نوروزی لرستان و هم‌استانی‌های عزیز را در حد توان جمع‌آوری کردیم با این امید که در گسترش فرهنگ حفاظت از محیط زیست و دوستی با طبیعت تاثیر داشته باشد، لذا امیدوارم در طول سال جاری و سال‌های آینده نیز در مناسبت‌های مختلف در این خصوص اقدامات وسیع‌تری صورت گیرد تا انشاالله یک لرستان عاری از زباله و ایرانی زیبا داشته باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج