سازمان آتش نشانی اهواز خواستار شد به منظور مواجه با حوادث احتمالی مرتبط با روز طبیعت در صورت بروز هر گونه حادثه مراتب را سریعا با تلفن امدادی 125 به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اهواز اطلاع دهند.

بنا به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، آتش پاد علی تراب پور ریاست سازمان آتش نشانی اهواز در تشریح تمهیدات سازمان آتش نشانی اهواز در روز طبیعت گفت : از دیر باز و طی یک سنت قدیمی  هموطنان عزیزمان در اقصی نقاط کشور بزرگ و اسلامیمان در سیزدهمین روز فروردین ماه و بهار ، روز خود را در خارج از منزل و در طبیعت سپری می کنند که متاسفانه در سالهای اخیر مشاهده شده که بدلیل برخی سهل انگاری ها و بی توجهی های برخی از هموطنان عزیز شاهد بروز حوادث کوچک و بزرگی در این روز بوده و خاطرات تلخی رغم خورده است.

آتش نشانی اهواز

آتش پاد تراب پور در ادامه گفت: از شهروندان عزیزمان استدعا داریم در زمان حضور در پارک های جنگلی ، تفرجگاها و ... توجه خود را به کودکان و نوجوانان دو چندان کنند و از اسکان در نزدیکی کانالها و حوضچه های آب کشاورزی ، رودخانه ها و برکه ها جداء خودداری نمائید. از شکستن شاخ و برگ درختان بپرهیزند و از روشن کردن آتش در نزدیکی درختان و در میان علفزارها جداء خودداری نمایند.

 وی همچنین اعلام داشت: یکی از عوامل بروز حوادث آتش سوزی در پارک های جنگلی ، تفرجگاهها ، و پارک ها این است که خانواده های محترم پس از روشن کردن آتش و استفاده در پخت و پز آن را کاملا خاموش نمی کنند. لازم است هموطنان عزیز پس از استفاده از آتش آن را با آب کاملا خاموش و بر روی زغال ها مقداری خاک قرار دهند تا مانع از روشن شدن مجدد آن توسط وزش باد بشوند.

آتش پاد تراب پور رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر اهوازد در ادامه اظهار داشت :

کلیه ایستگاههای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در این روز در آماده باش کامل بسر می برد  و به منظور مواجه با حوادث احتمالی مرتبط با روز طبیعت ( 13 فروردین ) و ارائه خدمات  هر چه مطلوبتر به هموطنان و شهروندان عزیز برنامه ها و تمهیدات ویژه ای به شرح ذیل تهیه و به اجرا گذاشته میشود.

1-آماده باش کامل ایستگاههای عملیاتی

2-افزایش گشت های ساحلی تیمهای امداد آبی و غواصی سازمان در مسیر رودخانه کارون در محدوده کلانشهر اهواز

3-استقرار تیم های امداد نجات و اطفا حریق در مسیرهای منهتهی به ورودی و خروجی های شهر

4-استقرار 4 تیم واکنش سریع ( خودروها وانت دوکابین مجهز به سیستم اطفاء حریق روت فایر ) در پارک ها و تفرجگاهها از قبیل  پارک جزیره ، پارک دولت ، پارک لاله ، پارک ربیع و ...

5-استقرار 5 تیم دونفره موتور سوار مجهز به سیستم اطفاء حریق پرتابل (کوله ای) در پارک ها و تفرجگاهها از جمله پارک شهربازی ، پارک لاله ، پارک شهروند و ...

6-استقرار 4 تیم اطفاء حریق در پارک های جنگلی و تفرجگاهها حاشیه ای از جمله پارک جنگلی کمبوعه ، پارک شهروند و ...

7-برقرای گشت خودروئی توسط مدیران مناطق چهارگانه عملیاتی در محدوده های از پیش تعین شده و ارسال گزارش وضعیت به فرماندهی 125 سازمان آتش نشانی

8-استقرار معاونت عملیات سازمان در ستاد فرماندهی 125 و اجرای ماموریت کنترل و فرماندهی تیمهای مستقر

میهمانان نوروزی در صورت بروز هر گونه حادثه مراتب را سریعا با تلفن امدادی 125 به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اهواز اطلاع داده و ضمن دور شدن از محل حادثه مسیر را برای ورود خودروهای امدادی باز نگه دارید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج