از هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، دو تیم سپیدرود رشت و پارس جنوبی جم عصر امروز به دیدار یکدیگر رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر تیم سپیدرود به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان به نقل از سایت باشگاه سپیدرود رشت، از هفته بیست و ششم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، دو تیم سپیدرود رشت و پارس جنوبی جم عصر امروز از ساعت 17 در ورزشگاه سردارجنگل رشت به دیدار یکدیگر رفتند و که این دیدار با برتری یک بر صفر تیم سپیدرود به پایان رسید.

تیمی که خطر سقوط را به شدت حس می کند نماینده فوتبال رشت است که هنوز به لیگ برتر نیامده جزو کاندیداهای سقوط به حساب می آید. در سوی دیگر این دیدار تیمی از جنوب کشور قرار دارد که در اولین سال حضور خود نتایج قابل احترامی را در لیگ کسب کرده است.

سپیدرود رشت-پارس-جم

این دیدار را می توان به نوعی جدال پرسپولیسی های سابق نیز دانست چرا که سرمربیان دو تیم سابقه بازی در تیم قرمز پایتخت را در کارنامه خود دارند. مصاف دو سرمربی جوان لیگ از آن جهت حائز اهمیت است که سپیدرود رقابت تنگاتنگی برای بقا در لیگ برتر دارد و تارتار نیز نمی خواهد کورس سهمیه آسیایی را از دست بدهد.

سپیدرود رشت در ۲۵ بازی قبلی خود، ۶ پیروزی، ۵ مساوی و ۱۴ باخت دارد و با ۳۳ امتیاز هم امتیاز با استقلال خوزستان، دیگر قعرنشین لیگ برتر است. علی کریمی خوب می داند که از دست دادن هر یک از امتیازها در این پنج هفته تا چه اندازه برای او و شاگردانش گران تمام خواهد شد.

پارس جنوبی جم در اولین حضور لیگ برتری خود با ۳۹ امتیاز از ۲۵ بازی در رده ششم جدول ایستاده و وضعیت خوبی دارد. شاگردان تارتار مصمم هستند تا با پیروزی خارج از خانه مقابل سپیدرود خود را در کورس کسب سهمیه نگه دارند و به شگفتی سازی خود در لیگ هفدهم ادامه دهند.

سپیدرود-پارس جم

نیمه نخست

دقیقه ۱: چیزی نمانده بود روح الله سیف اللهی که در شروع بازی با صادقی تک به تک شده بود، دروازه را باز کند که ضربه او با بی دقتی به اوت رفت.

دقیقه ۱۴: ضربه سر محمد نوری در محوطه جریمه خودی به شکلی خطرناک راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۹: شوت علی عباسی از پشت محوطه جریمه راهی اوت شد.

دقیقه ۲۴: تیم فوتبال پارس جنوبی جم با استفاده از فضای ایجاد شده در عمق خط دفاعی سپیدرود، صاحب موقعیتی ویژه چسبیده به محطوه جریمه شده است.

دقیقه ۲۹: خطای واضح مدافع پارس جنوبی بر روی محمد غلامی را در کمال حیرت پیام حیدری پنالتی تشخیص نداد!

دقیقه ۳۱: سانتر حسین ابراهیمی داخل محوطه جریمی را محمد غلامی با ضربه سر نواخت که با فاصله اندک راهی اوت شد.

دقیقه ۳۶: خروج خوب فروزان مانع سر زدن مهاجمان سپیدرود شد.

دقیقه ۴۰: محمد نوری در محوطه ۶ قدم با ایمان صادقی تک به تک شد و با بی دقتی کامل توپ را در موقعیتی استثنائی به اوت زد.

در نهایت نیمه نخست این مسابقه با همان نتیجه تساوی ابتدایی بازی به پایان رسید.

نیمه دوم

دقیقه ۵۲: شوت میلاد قربان زاده با فاصله و قدرت کم از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۶۳: شوت آرام سینگ را صادقی به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۶: محسن فروزان در دو صحنه متوالی با واکنش های خود مانع گلزنی قرمزپوشان رشتی شد.

دقیقه ۶۷: در این دقایق تیم سپیدرود یکپارچه حمله شده و فروزان نمایش خوبی ارائه می دهد.

سپیدرود-پارس -جم

شرح گل

سپیدرود 1 پارس 0 : سانتر علی عباسی و فرار عماد میرجوان با اشتباه محسن فروزان که با مدافع خودی قاطی کرده بود، با برخورد به بدن میرجوان وارد دروازه پارس شد.

اتفاقات ویژه

۱- پیش از شروع بازی بازار دیده بوسی حسابی داغ بود و علی کریمی استقبال گرمی از مهدی تارتار و بازیکنان پارس جنوبی جم داشت.

۲- مثل همیشه استقبال خوبی از این دیدار در شهر رشت به عمل آمده است. تعدادی از هواداران پارس جنوبی جم نیز در ورزشگاه سردار جنگل حضور دارند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج