مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا گفت: از زمان آغاز طرح تاکنون مقدار 1880 کیلو گرم موادغذایی فاسد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذای کشف و معدوم شده است و 18 نفر به مراجع قضایی معرفی شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شهرام حسین نژادی، ضمن تشریح عملکرد 20 روزه واحد مهندسی بهداشت محیط شبکه، در خصوص اجرای طرح تشدید سلامت نوروزی گفت: واحد مهندسی بهداشت محیط شهرستان از آغاز طرح تشدید سلامت نوروزی با 7 نفر پرسنل به طور منسجم مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را با تجهیزات پیشرفته رصد کرده اند که در همین راستا با 653 مورد بازرسی از زمان آغاز طرح تاکنون مقدار 1880 کیلو گرم موادغذایی فاسد از مراکز تهیه و توزیع مواد غذای کشف و معدوم شده است و 18 نفر به مراجع قضایی معرفی شده اند.

885 مورد سنجش با تجهیزات پیشرفته از اماکن عمومی

وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد 20 روزه واحد بهداشت محیط اشاره کرد و گفت: بازرسان بهداشت محیط آستارا 885 مورد سنجش با تجهیزات پیشرفته از اماکن عمومی و تعداد 30 مورد نمونه برداری آب آشامیدنی و 586 مورد کلر سنجی و 46 مورد نمونه برداری از مواد غذایی سنتی و صنعتی، 26 بازدید از اماکن بین راهی و تعداد 95 مورد بازرسی مشترک انجام داده اند.

کشف-مواد غذایی فاسد

گردشگران نوروزی نیازمندی های روزمره خود را از مراکز مواد غذایی مجاز تهیه کنند

حسین نژادی به مسافران و گردشگران نوروزی، توصیه کرد: نیازمندی های روزمره خود را از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی مجاز تهیه کنند و در صورت مشاهده ارائه مواد غذایی غیر بهداشتی مراتب را به شبکه بهداشت و درمان شهرستان-واحد مهندسی بهداشت محیط واقع در خیابان حکیم نظامی شرقی روبروی مهمان سرای ایرانگردی گزارش و یا با شماره تلفن 01344813033 و یا با سامانه 190 تماس بگیرند.

طرح تشدید سلامت نوروزی همزمان با سراسر کشور در شهرستان مرزی بندر آستارا از 15 اسفند 96 آغاز تا پایان 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج