رئیس پلیس پیشگیری ناجا :

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه 88 درصد از مراجعه کنندگان به ناجا از عملکرد پلیس رضایت دارند، اظهار داشت: باید با شناسایی دقیق مصادیق نارضایتی، به خواسته‌های آن 12 درصد نیز رسیدگی شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سردار محمد شرفی در جلسه قرارگاه نوروزی استان گیلان ضمن تبریک سال نو و ولادت امام جواد(ع) و تقدیر از فعالیت‌‌های مجموعه انتظامی استان گیلان در سال گذشته، بیان کرد: گستردگی و تنوع ماموریت‌های نیروی انتظامی موجب می‌شود پلیس در ایامی نظیر تعطیلات نوروز، تعطیلات تابستان، انتخابات، محرم و صفر، اربعین، بازگشایی مدارس و سایر مناسبت‌های مهم سال، به صورت آماده باش مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان باشد.

ارتقا منزلت اجتماعی پلیس در نوروز

این مقام انتظامی مسئولیت پلیس برای حفظ نظم و امنیت را نیازمند فعالیت پیوسته و مستمر دانست و اضافه کرد: حضور موثر نیروی انتظامی برای یاری رساندن به مردم در ایام نوروز، ارتقا منزلت پلیس را در پی داشته است.

وی مدیریت ترافیک و کاهش تعداد تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی و ارائه خدمات مطلوب به مردم  و همچنین بحث امنیت و پیشگیری از جرایم را موضوعات راهبردی از منظر فرمانده محترم نیروی انتظامی برشمرد و افزود: حضور فعالانه پلیس‌های تخصصی در صحنه، شرایطی را فراهم آورده تا امروز بهترین امنیت را در سطح منطقه داشته باشیم.

مشکل خاصی در بحث نظم و امنیت کشور وجود ندارد

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه علیرغم تحرکات دشمن در خارج و داخل کشور، مشکل خاصی در بحث نظم و امنیت کشور وجود ندارد، تصریح کرد: تدابیر فرمانده ناجا، نقش مسئولان استانی و شورای تامین، حضور بسیج در صحنه و همکاری هوشمندانه مردم، وضعیت امنیتی مطلوب را در کشور برقرار کرده است.

قرارگاه نوروزی فرماندهی انتظامی گیلن

روند افزایشی جرایم کنترل شده اند

سردار شرفی با تاکید بر اینکه در بسیاری از بخش‌ها روند افزایشی جرایم کنترل شده اند، خاطرنشان کرد: افزایش چشمگیر تعداد خودرو در کشور، افزایش آمار تصادفات را در پی داشته است.

این مقام انتظامی ساماندهی نیروی انسانی، استفاده و ساماندهی گشت های خودرویی و موتوری و پیاده، استفاده از کانکس و چادر در مناطق موردنیاز و استفاده از ظرفیت بسیج و نگهبانان محله را برای کنترل بیشتر بر جرایم و  تخلفات رانندگی موثر توصیف کرد و بیان داشت: باید از تمامی ظرفیت‌ها برای مقابله با تصادفات رانندگی استفاده کنیم.

پیشگیری اجتماعی باید در اولویت کارهای پلیس باشد

وی با تصریح بر اینکه پیشگیری اجتماعی باید در اولویت کارهای پلیس باشد، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی، مردم، سخنرانی مسئولان، توزیع بروشورها، ایجاد جنبش‌های مردمی و مسئول سازی مردم، راهکارهای اصلی پیشگیری اجتماعی است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تحلیل روزانه جرایم را در زمینه ارائه راهکارهای لازم برای برطرف کردن نواقص مفید عنوان کرد و افزود: تغییر روش، استفاده از رویکردهای جدید، ابلاغ تدابیر فرمانده محترم ناجا و تغییر تاکتیک، می‌توانند مسائل و مشکلات را به حداقل برسانند.

برای نظارت بر کارکنان انتظامی 5 درگاه مختلف وجود دارد

وی با اشاره به اینکه برای نظارت بر کارکنان انتظامی 5 درگاه مختلف وجود دارد، خاطرنشان کرد:  نیروی انتظامی از طریق تماس های مردمی با 110 یا سامانه 197،  نظارت های میدانی، مرکز نظارت هوشمند پلیس‌های تخصصی و همچنین نظارت های پلیس پیشگیری، در زمینه نظارت بر رفتار و عملکرد کارکنان نظارت و ارزیابی های لازم را به عمل می اورد.

امروز مردم پلیس را از خودشان می‌دانند

این مقام انتظامی با تاکید بر اینکه 88 درصد از مراجعه کنندگان به ناجا از عملکرد پلیس رضایت دارند، اظهار داشت: باید با شناسایی دقیق مصادیق نارضایتی، به خواسته‌های آن 12 درصد نیز رسیدگی شود.

سردار شرفی حساسیت، مسئولیت‌پذیری، سختکوشی و رویکرد حرفه‌ای را برای پلیس ضروری دانست و بیان داشت: امروز مردم پلیس را از خودشان می‌دانند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها