برنامه‌های فرهنگی که در ایام نوروز در شهرهای خرمشهر و آبادان در حال اجرا است از زبان معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند تشریح شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، سید مرتضی نعمت زاده اظهار داشت: معاونت فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند با کمک دیگر ارگان‌ها و سازمان‌ها در خرمشهر و آبادان فعالیت‌های مختلفی را در ایام نوروز انجام داده و می‌دهد.

وی افزود: جشن‌های 10 شب 10 محله در آبادان و جشن‌های بهارانه در خرمشهر ازجمله مراسماتی هستند که در ایام نوروز در منطقه آزاد اروند و به‌منظور ارتقا نشاط اجتماعی برگزار می‌شوند.

نعمت زاده گفت: همچنین جشن‌های نوروزی با کمک سپاه خرمشهر و آبادان برای گردشگران و میهمانان نوروزی برگزار می‌شوند.

معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: با توجه به اینکه عمو نوروز یکی از نمادهای نوروزی است برنامه عروسک‌های عمو نوروز زینت‌بخش برنامه‌های نوروزی منطقه آزاد اروند است که در پارک‌های این منطقه به اجرا در می آید.

وی افزود: دلقک‌های درستکار نیز ازجمله نمادهایی هستند که با انجام اقداماتی ازجمله پاک‌سازی محیط‌زیست به‌صورت نمادین فرهنگ حفظ محیط‌زیست را ترویج می‌کنند.

نعمت زاده اظهار داشت: جشن‌هایی تحت عنوان خانواده‌های شاد و همچنین اتوبوس شادمانه نیز به‌منظور ایجاد محیطی شاد و سالم برای خانواده‌ها در ایام نوروز در منطقه آزاد اروند تدارک دیده شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج