زلزله 4.2 ریشتری گوریه از توابع شهرستان شوشترکه بامداد امروز(8 فرودین) در ساعت ۳ و ۳۷ دقیقه رخ داد تاکنون تلفات جانی نداشت.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، بر اساس اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشوری نخستین زمین‌لرزه به بزرگی ۴.۲ ریشتر در ساعت ۳ و ۳۷ دقیقه در عمق ۹ کیلومتری، دومین زمین‌لرزه به بزرگی ۳.۷ ریشتر در ساعت ۳ و ۵۹ دقیقه در عمق 8 کیلومتری، سومین زمین‌لرزه به بزرگی ۴.۲ ریشتر در ساعت ۴ و ۲۵ دقیقه در عمق ۹ کیلومتری و چهارمین زمین‌لرزه نیز به بزرگی ۳.۶ ریشتر در ساعت 4 و ۳۰ دقیقه در عمق ۹ کیلومتری زمین در حوالی گوریه از توابع شوشتر در خوزستان به وقوع پیوسته است.

علی خدادادی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان بیان داشت: بلافاصله 2 تیم ارزیابی هلال احمر هر کدام متشکل از 4 نفر به محل وقوع زلزله در شهر گوریه از توابع شهرستان شوشتر اعزام شدند و پس از حضور تیم ارزیابان هلال احمر در محل وقوع زلزله و انجام بازدیدهای میدانی به صورت تخصصی و ارزیابی های اولیه مشخص شد که خوشبخاته زلزله گوریه هیچ خسارت و تلفاتی نداشته و جای نگرانی وجود ندارد.

خدادادی از آماده باش نیروهای امدادی خبر داد و افزود: با وجود این با توجه به احتمالات و امکان وقوع مجدد زلزله در گوریه امدادگران و نجاتگران هلال احمر در حالت آماده باش به سر می برند و پیش بینی ها و اقدامات احتیاطی لازم صورت گرفته تا در وقوع مجدد زلزله بلافاصله به محل حادثه اعزام شوند.

وی در پایان گفت: با توجه به زمین لرزه های اخیر در گوریه همه امکانات اولیه مانند چادر، پتو و وسایل اسکان موقت در اختیار همه ساکنان منطقه و روستاهای اطراف گوریه قرار داده گرفته است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج