استاندار لرستان از اختصاص بودجه جهت ایمن سازی و بهسازی پل دره خزینه پلدختر در سال 97 خبر داد.

به گزارش اختصاصی خبرگزاری  موج از لرستان؛ سید موسی خادمی، گفت: در سال 97، برای ایمن‌سازی پل دره خزینه و بهسازی راه دسترسی به آن، بودجه اختصاص می‌دهیم.

استاندار لرستان با اعلام این خبر که پل دره خزینه جزو جاذبه‌های گردشگری تعریف شده استان نبوده است، تصریح کرد: در سال 1383، پلی موقت جهت عملیات اجرایی ساخت یک سد در منطقه دره خزینه شهرستان پلدختر احداث می‌شود که پس از منتفی شدن پروژه احداث سد، رها شده و مورد استفاده عشایر منطقه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر اساس گزارشات واصله، خوشبختانه چند سالی است که با توجه به ارتفاع پل از سطح زمین و توپوگرافی منطقه و اطلاع رسانی عمومی، پل دره خزینه مورد استقبال مردم به‌ویژه گردشگران و مسافران نوروزی لرستان قرار گرفته است، لذا در روز 6 فروردین 97 و پس از اطلاع از موضوع سقوط پل از سمت شهرستان دره شهر استان ایلام بر اثر جداسازی عرشه پل از پایه‌های نگهدارنده توسط فرد یا افراد ناشناس، به مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ماموریت داده شد تا ضمن بازدید از منطقه، جزئیات را گزارش کند.

پل دره خزینه

جزئیات تخریب پل دره خزینه را اینجا بخوانید.

استقبال گردشگران تایید شد، ایمنی پل تایید نشد

استاندار لرستان، افزود: در گزارشی که به من ارائه شد، صحت حضور مردم و استقبال خیل گردشگران از پل دره خزینه تایید شد اما، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، بر عدم اطمینان از ایمنی پل تاکید داشت که دستورات لازم جهت بررسی فنی موضوع صادر شد.

شرایط رفاهی گردشگران فراهم می‌شود

خادمی، گفت: با توجه به قرار گرفتن سمت دیگر پل در استان ایلام، طبق هماهنگی‌های صورت گرفته با مسوولین این استان مقرر شد تا در سال جاری، در یک اقدام هماهنگ و مشترک، شرایط مناسب جهت بهره‌مندی گردشگران از این منطقه دیدنی فراهم شود.

پل دره خزینه

در سال 97 برای پل دره خزینه بودجه اختصاص می‌دهیم

استاندار لرستان، تاکید کرد: البته در این رابطه، نماینده مردم شریف پلدختر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان نیز پیگیری موضوع را در دستور کار خود داشتند، لذا با عنایت به اینکه پل دره خزینه به یک نقطه شناخته شده گردشگری تبدیل شده، مقرر شد تا در سال جاری، پس از انجام بررسی‌های فنی و اقتصادی و مذاکره با سازنده اولیه، جهت ایمن‌سازی پل دره خزینه و بهسازی جاده دسترسی آن، بودجه‌ای اختصاص داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج