معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آمادگی 138 داروخانه روزانه و 46 داروخانه شبانه روزی در گیلان، جهت پاسخ گویی به نیازهای دارویی مردم در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، زهرا حصاری بیان کرد: با آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی 97 و همزمان با ورود مسافران نوروزی به استان، اقدامات لازم و مرتبط با حوزه های مختلف غذا، دارو، تجهیزات پزشکی و آزمایشگاه کنترل کیفی مواد غذایی و بهداشتی به منظور رفاه حال مردم و مسافران در حال انجام می باشد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در داروخانه ها و مراکز درمانی استان طی ایام نوروز، گفت: هماهنگی با شرکت های پخش دارو، بیمارستان ها و سایر مراکز مربوطه از جمله اقدامات این معاونت است.

 حصاری  اظهار کرد: ۱۳۸ داروخانه روزانه و ۴۶ داروخانه شبانه روزی در این ایام، پاسخ گوی نیاز دارویی مردم در سطح استان هستند.

داروخانه

وی با بیان این که شهروندان می توانند اطلاعات مربوط به کمبودهای دارویی، نحوه مصرف، تداخلات و مسمومیت های دارویی را از طریق تماس با سامانه رایگان ۱۹۰ دریافت نمایند، تصریح کرد: با افزایش مسافران در روزهای پایانی سال و نیمه اول فروردین به استان گیلان، طبق هماهنگی با شهرداری، سازمان صدا و سیما مرکز گیلان و سایر دستگاه های اجرایی در استان در خصوص نحوه مصرف، نگهداری و مسمومیت های غذایی، مصرف داروها و عوارض جانبی آن ها نیز اطلاع رسانی می شود.

 حصاری با تقدیر از همکاری سازمان های مرتبط در استان، گفت: در طی این ایام بازدیدهای ویژه ای با حضور مسوولان و کارشناسان معاونت غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان از کارخانجات، مراکز تولید مواد غذایی، بهداشتی و مراکز عرضه فرآورده های سلامت محور انجام می شود که بسیاری از این بازدیدها به صورت مشترک با سازمان های مرتبط در استان، است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج