رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، از نجات جان یک زن باردار در زایشگاه عسلی خرم‌آباد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ دکتر کوروش ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، گفت: هوشیاری پرسنل زایشگاه عسلی خرم‌آباد منجر به نجات جان یک زن باردار در ایام نوروز شد.

وی، ادامه داد: طبق گزارشات واصله، یک زن باردار خرم‌آبادی ساعت ۸ صبح به این مرکز اعزام می‌شود که همکاران ما، مشکل بیمار رابچر(پارگی) رحمی تشخیص می‌دهند، لذا با توجه به خونریزی شدید زن باردار، پزشک آنکال در زایشگاه مستقر و در اولین ویزیت دستور تجهیز اتاق عمل را صادر می‌کند.

زایشگاه

حال عمومی مادر و نوزاد رضایت بخش است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: با اقدامات به‌هنگام و موثر عوامل زایشگاه، زن باردار به همراه نوزاد خود، حدود ساعت ۱۱:۱۵ با وضعیت عمومی پایدار به بخش زنان منتقل می‌شود اما نوزاد متولد شده جهت ادامه مراحل درمانی به مرکز آموزشی و درمانی شهدای عشایر خرم‌آباد اعزام می‌شود که بر اساس گزارشات واصله، در حال حاضر، نوزاد نیز در شرایط مطلوبی به‌سر می‌برد.

ساکی، تاکید کرد: جا دارد از اقدام اورژانسی کادر درمانی، پرستاران و پرسنل زایشگاه عسلی خرم‌آباد، در نجات جان زن باردار خرم‌آبادی و فرزند نوزاد ایشان تقدیر و تشکر کنم و از خداوند متعال بخواهم تا اجر این عزیزان خدوم را در دنیا و آخرت محفوظ دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج