مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه آتش‌سوزی جنگل‌های استان گیلان تاکنون تلفات جانی نداشته است تصریح کرد: وسعت آتش‌سوزی جنگل‌های گیلان بسیار زیاد بود اما در تلاش هستیم تا بعد از ظهر امروز آتش‌سوزی به طور کامل مهار شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مهدی ولی پور اظهار کرد:  آتش‌سوزی در شهرستان‌‌های لاهیجان، لنگرود، سیاهکل، شفت، صومعه‌سرا، فومن، ماسال و رودبار به‌وقوع پیوست.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه به محض دریافت گزارش آتش‌سوزی در جنگل‌ها، نیروهای هلال احمر برای کمک به سایر دستگاه‌های امدادی در محل حادثه حاضر شدند گفت: آتش‌سوزی‌ها در حدود ساعت 5 صبح امروز کنترل شد.

برخی روستاهای حاشیه جنگل‌های آتش گرفته گیلان تخلیه شدند

ولی‌پور با اشاره به همکاری بسیج و دیگر دستگاه‌های اجرایی و همچنین نیروهای مردمی در راستای اطفای حریق جنگل‌های استان گیلان ابراز داشت: برخی از روستاها که در نزدیکی جنگل‌های آتش گرفته بودند و خطر ایجاد حریق در آن‌ها وجود داشت تخلیه شدند.

آتش سوزی

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی جنگل‌های استان گیلان تاکنون تلفات جانی نداشته است تصریح کرد: وسعت آتش‌سوزی جنگل‌های گیلان بسیار زیاد بود اما در تلاش هستیم تا بعد از ظهر امروز آتش‌سوزی به طور کامل مهار شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان روشن کردن آتش در جنگل‌ها توسط مسافران نوروزی را اصلی‌ترین دلیل بروز آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان دانست و افزود: وقوع باد گرم یکی دیگر از عوامل آتش‌سوزی‌های به وجود آمده است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج