مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب از تعطیلی 22 واحد رستوران ،قنادی ،ساندویچی ، کیک پزی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی در میناب خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر محمدرضا حسینی اظهار کرد: در اجرای طرح نظارتی و در راستای طرح تشدید بازرسی و نظارت مستمر بر واحدهای صنفی در ایام نوروز، 22 واحد شامل رستوران، ساندویچی، قنادی، کیک پزی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی پس از صدور اخطاریه و پایان مهلت قانونی از سوی بازرسین بهداشت محیط شبکه بهداشت میناب تعطیل و غیرفعال گردید.

وی در ادامه افزود: بهداشت محیط شبکه بهداشت میناب با تشکیل اکیپ‌های ضربتی بازرسی و با استفاده از امکانات نمونه‌برداری و کنترل مواد غذایی اقدام به بازرسی ویژه و مستمر از اصناف و مراکز حساس تهیه و توزیع مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با آنان برخورد قانونی خواهد کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان میناب خاطرنشان کرد: ارتقا وضعیت بهداشت مواد غذایی و فردی برای بالا بردن سطح سلامت شهروندان یکی از اولویت‌های بهداشتی است که گامی مهم جهت دستیابی به جامعه‌ای سالم خواهد بود.

حسینی در پایان گفت: تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی شهرستان به‌منظور نظارت و کنترل بیشتر بر رعایت بهداشت و همکاری برون بخشی با سایر دستگاه‌های مانند دامپزشکی، اصناف، اداره اماکن، صنعت و معدن و تعزیرات باهدف رفع و اصلاح مشکلات و ساماندهی جهت ارتقا سطح سلامت جامعه صورت می‌گیرد.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج