نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تاکید براینکه ترویج استفاده از کالاهای ایرانی منجر به اشتغالزایی در کشور می شود، اضافه کرد:در برخی مواقع کالاهای که مشابه آنها در داخل تولید می‌شود از خارج از کشور وارد می‌شود که این کار منجر به تعطیلی کارخانجات می شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسدالله عباسی با اشاره به  نامگذاری سال 97 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال حمایت از کالاهای ایرانی،گفت: مقام معظم رهبری با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در کشور سال جاری را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند.

اولین گام در حمایت از کالای ایرانی مقابله با ورود کالاهای قاچاق است

وی با بیان اینکه اولین گام در حمایت از کالای ایرانی مقابله با ورود کالاهای قاچاق است، ادامه داد: فرهنگ‌سازی برای مصرف تولید داخلی می‌تواند راه مناسبی برای مقابله با ورودکالای قاچاق که در چند سال گذشته ضربات جبران‌ناپذیری به اقتصاد کشور وارد کرده، باشد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تاکید براینکه ترویج استفاده از کالاهای ایرانی منجر به اشتغال زایی در کشور می شود، اضافه کرد:در برخی مواقع کالاهای که مشابه آنها در داخل تولید می‌شود از خارج از کشور وارد می‌شود که این کار منجر به تعطیلی کارخانجات می شود که راه مقابله با این‌ کار توجه ویژه به تولید داخلی است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با اشاره به اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی باید به سمت احیا کارخانجات و صنایعی که روبه تعطیلی یا نیمه تعطیلی رفته‌اند برویم، افزود: اگر می‌خواهیم راهی را که در  اقتصاد مقاومتی پیش گرفته‌ایم را ادامه دهیم و از این طریق به رونق کسب و کار برسیم باید حمایت از تولید را در دستور کار قرار دهیم تا بتوانیم روی پای خود بایستیم.

برای تحقق شعار سال نیاز به عزم ملی است

 عباسی با تاکید بر اینکه برای تحقق شعار سال نیاز به عزم ملی است، اظهار داشت: برای فرهنگ‌سازی و الگوسازی برای شعار سال باید مسئولان پیشقدم باشند زیرا مردم رفتار و برخورد آنها را رصد می‌کنند و از آنها الگوبرداری می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج