مدیرکل صنایع‌دستی و میراث فرهنگی کرمانشاه گفت: 62 نمایشگاه صنایع‌دستی کرمانشاه در سراسر استان در عید امسال میزبان مهمانان نوروزی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، جلیل بالایی از برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در 62 نقطه از سطح استان کرمانشاه خبر داد، افزود: در نوروز امسال نیز همچون سال‌های گذشته برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و سیاه‌چادرها در 367 غرفه در تمامی نقاط استان دایر است و گردشگران می‌توانند گلچینی از کلیه آثار و تولیدات هنری کرمانشاه دیدن و تهیه نمایند.

وی بابیان این مطلب که امسال در مقایسه با سال گذشته سعی بر برپایی بیشتر سیاه‌چادر شده است، اظهار داشت: به‌منظور نمایش هرچه بیشتر آثار بومی و عشایری استان بخشی از این غرفه‌ها به‌صورت سیاه‌چادر برپاشده که علاوه بر عرضه محصولات صنایع‌دستی و سوغات کرمانشاه برنامه‌های متنوع دیگری را نیز اجرا خواهند کرد.

20 نمایشگاه صنایع‌دستی در سطح شهر کرمانشاه

برپایی 20 نمایشگاه صنایع‌دستی در سطح شهر کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی در سیاه‌چادرها و نمایشگاه صنایع‌دستی را پخت و عرضه انواع آش‌ها و شیرینی‌های محلی و همچنین اجرای مراسم آئینی همچون هل پرکی عنوان کرد و گفت: در سطح شهر کرمانشاه 20 نقطه، غرفه‌های نمایشگاه صنایع‌دستی برپاشده که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به برپایی دو مکان ویژه در مجموعه جهانی تاق بستان اشاره کرد.

بالایی خاطرنشان ساخت: میدان‌ها، بناهای تاریخی که تعداد گردشگران بازدیدکننده از آن‌ها زیاد است و نیز پارک‌های مهم سطح شهر ازجمله مکان‌هایی هستند که در آن‌ها نمایشگاه‌های صنایع‌دستی برپاشده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه معرفی صنایع‌دستی، سوغات و فرهنگ بومی و محلی استان را از اهداف برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی عنوان کرد و گفت: همچنین ایام نوروز فرصتی است تا هنرمندان صنعتگر استان بتوانند بخشی از محصولات خود را بفروش برسانند و این مهم به‌نوبه خود می‌تواند امری مثبت در رونق اقتصادی بومی استان و اشاعه فرهنگ اصیل کرمانشاهی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج