فرماندار لاهیجان از آمادگی این شهرستان برای استقبال از میهمانان نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، امیر جانبازی  در پنجمین جلسه ستاد بازآفرینی پایدار در خصوص بهسازی و نوسازی محلّات از آمادگی لاهیجان برای استقبال از میهمانان نوروزی خبر داد و گفت: شهر لاهیجان، ظرفیت ها و جاذبه های لازم گردشگری را دارد تا به عنوان زیباترین شهر کشور به مردم ایران معرفی شود که این کار نیازمند همکاری همه دستگاههای اجرایی و شهروندان این شهرستان است.

جانبازی اظهارداشت: شهرستان لاهیجان با داشتن 10کیلومتر ساحل زیبا و بکر، کوه، جلگه بی نظیر، تالاب بین المللی امیر کلایه و دو تالاب سوستان و حاجی آباد و هم نظر بناهای تاریخی و شهر نمونه گردشگری می تواند به عنوان زیباترین شهر به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل شود.

وی افزود: باید همه از جمله شهرداری تلاش کنند که استانداردهای لازم برای مدرن سازی شهر لاهیجان ارایه شود و در کنار اجرای طرح های نوسازی در محدوده های مختلف شهر ، نمادهای سنتی و تاریخی و مذهبی آن نیز حفظ شود.

مردم همه مناطق شهر از خدمات رسانی برخوردار شوند

فرماندار لاهیجان اظهارداشت: باید مردم همه مناطق شهر از خدمات رسانی برخوردار شوند و این خدمات رسانی به منطقه ای خاص منحصر نشود و حفظ محیط زیست لاهیجان دردستور کار قرار گیرد.

جانبازی با اشاره به اینکه اگر هویت تاریخی لاهیجان به نمایش گذاشته شود، پذیرش گردشگر و مسافر به آن افزوده خواهد شد تصریح کرد: هنوز در شهرستان لاهیجان توقف و حضور گردشگر نیم روز است و باید سعی شود، کسانی که از اقصی نقاط کشور در این شهر حضور پیدا می کنند اقامت بیشتری داشته باشند و دستگاهها موظف باشند که به این شهر گردشگر پذیر بیشتر کمک نمایند تا برنامه های گردشگری آن بتواند تحقق یابد.

جلسه ستاد باز آفرینی

تدارک مبلمان ساحلی در شهرستان لاهیجان در دست اجراست

وی خاطرنشان کرد: برنامه ای تحت عنوان تدارک مبلمان ساحلی در این شهرستان در دست اجراست که یکی از زیباترین مبلمان های ساحلی سواحل دریای خزر در حوزه لاهیجان ایجاد خواهد شد که در این زمینه اقدامات لازم صورت گرفته و سرمایه گذار نیز برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است.

فرماندار لاهیجان گفت: طرح شهر شب های روشن برای اولین بار در سطح کشور همزمان با رشت در لاهیجان، بندرانزلی و آستارا با هدف تولید نشاط اجتماعی و رونق اقتصادی در استان نیز افتتاح شد تا شهروندان، مسافران و گردشگران بتوانند بطور شبانه روزی از آن استفاده کنند و مایحتاج و نیازمندی های خود را در شب هم مانند روز تامین کنند و فعالیت های اقتصادی و هنری در بخش هایی از شهر تا صبح ادامه داشته باشد.

جانبازی یادآورشد: با تاکید استاندار گیلان در حاشیه استخر لاهیجان و تالاب سوستان این شهر کلبه های ارزان قیمت و چوبی برای استفاده مسافران و عموم مردم تاسیس خواهدشد.

وی با تاکید بر زیباسازی شهر لاهیجان افزود: برای زیباسازی بخش های مختلف شهر لاهیجان برنامه هایی توسط شهرداری در دست اجراست و این زیباسازی بویژه در ورودی ها و خروجی های شهر، تالاب سوستان و در بافت های قدیمی آن باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج