موج
کدخبر : ۲۲۰۹۲۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-220920

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در راستای فرا رسیدن ایام نوروز پوشش فراگیر خدمات اورژانس گیلان با استقرار 63 پایگاه اورژانس و 23 ایستگاه سلامت برنامه ریزی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، شاهرخ یوسف زاده چابک  ضمن بازدید از پایگاه مرکز حوادث و فوریت های پزشکی گیلان و تقدیر از زحمات شبانه روزی کارکنان اورژانس، با اشاره به با استقرار 63 پایگاه اورژانس و 23 ایستگاه سلامت، از اورژانس پیش بیمارستانی به عنوان نخستین خط مراقبت و درمان بیماران یاد کرد و گفت: امداد رسانی مناسب لازمه سلامت مصدومین و بیماران است.

وی ادامه داد: درستی عملکرد قسمت های مختلف اورژانس پیش بیمارستانی می تواند از معلولیت و فوت مصدومین پیش گیری کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: فعالیت این حوزه اهمیت قابل توجهی در سیستم های مراقبت بهداشتی-درمانی دارد و یک جزء اساسی در درمان بیماران محسوب می شود.

طرح سلامت نوروزی1

استقرار 63 پایگاه اورژانس و 23 ایستگاه سلامت

یوسف زاده چابک تصریح کرد: در راستای فرا رسیدن ایام نوروز پوشش فراگیر خدمات اورژانس گیلان با استقرار 63 پایگاه اورژانس و 23 ایستگاه سلامت برنامه ریزی شده است.

تمهیدات لازم برای بهبود امدادرسانی در اورژانس پیش بیمارستانی اندیشیده شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به مسافر پذیر بودن گیلان و بالا بودن آمار تصادفات جاده ای در استان، تمهیدات لازم برای بهبود امدادرسانی در اورژانس پیش بیمارستانی اندیشیده شده است.

وی پاسخگویی مناسب به درخواست های اورژانس، اعزام به موقع به محل حادثه، ارایه مراقبت های مناسب و اصولی در محل حادثه و انتقال به موقع مصدومین به مراکز درمانی را از جمله عوامل حایز اهمیت در بهبود امداد رسانی برشمرد.

 یوسف زاده چابک با اشاره به آمار بالای مصدومین حوادث جاده ای در بین موتورسواران و عابران پیاده، خواستار همکاری و توسعه بین بخشی برای ارایه خدمات اورژانسی در جاده های پرحادثه گیلان شد.

طرح سلامت نوروزی، از 15 اسفند 96 الی 15 فروردین 97 در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می شود و با توجه به افزایش 17 درصدی ورود مسافران به گیلان در سال 96، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی، دایر کردن مراکز شبانه روزی دندانپزشکی و داروخانه های معین برای ارایه خدمات دارویی مناسب، از جمله اقدامات پیش بینی شده در حوزه سلامت در گیلان است. در این زمینه 63 پایگاه اورژانس، 26 مرکز درمانی دولتی و 8 مرکز درمانی خصوصی، 100 مرکز جامع شبانه روزی دولتی و 48 مرکز شبانه روزی خصوصی، آماده خدمت رسانی می باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها