دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان قشم از آمادگی این شهرستان برای میزبانی از میهمان‌های نوروزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، :سید محمد امین جعفری حسینی  گفت: ده کمیته تخصصی با بیش از ششصد نیرو در کنار مردم جزیره قشم آماده پذیرایی از مسافران و گردشگران نوروزی است.

وی در ادامه افزود: ۸ هزار و نهصد تخت اقامتی در هتل ها، مهمانپذیر‌ها و مسافرخانه‌ها، ۱۲ اقامتگاه در بوستان‌ها و ۷۶ واحد اقامتگاه بومگردی در جزیره قشم آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از یک میلیون مسافر و گردشگر در تعطیلات نوروز از جزیره زیبای قشم دیدن کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان قشم افزود: مساجد، مدارس و سالن‌های ورزشی هم برای مواقع اضطراری برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

شایان ذکر است که جزیره قشم با داشتن جاذبه‌های گردشگری از جمله جنگل‌های شگفت انگیز دریایی حرا، غار‌های خر بس و نمکدان، جزایر ناز، دره ستاره‌ها، بام قشم، ساحل زیبا، قلعه پرتغالی‌ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم‌گذاری لاک‌پشت‌های پوزه عقابی، چاه‌های تلا و بادگیر‌های بندر تاریخی لافت هر ساله پذیرای گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور است.

جنگل حرا

 گفتنی‌ست که جزیره قشم با هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس و یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران قرار دارد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج