مدیر‌کل کانون گیلان از اجرای طرح «عیدانه کتاب» هم‌زمان با ایام نوروز سال 1397 در استان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، اسفندیار ضیائی با اشاره به اجرای طرح نوروزی «عیدانه کتاب» در گیلان بیان کرد: نهادینه‌سازی فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و هم‌چنین ایجاد بستر‌های مناسب برای بهره‌گیری کودکان و نوجوانان از فعالیت‌های فرهنگی، ادبی و هنری کانون، از اهداف اجرای این طرح محسوب‌می شود.

فراهم‌سازی زمینه‌ مطالعه    غیر درسی از سوی دانش آموزان

مدیر کل کانون گیلان در ادامه سیاست‌های ابلاغی آموزش و پرورش مبنی بر فراهم‌سازی زمینه‌ مطالعه    غیر درسی از سوی دانش‌آموزان را خاطرنشان‌کرد و از امانت کتاب و ارایه‌‌ی فعالیت‌هایی چون: قصه‌گویی، شعر‌خوانی، کاردستی، نقاشی و داستان‌نویسی  به کودکان و نوجوانان در ایام نوروز خبرداد.

فعالیت کتاب‌خانه سیار روستایی بندر آستارا در روز طبیعت

ضیائی برهمین اساس به فعالیت مرکز فرهنگی هنری شماره 1 کانون رشت از ساعت 9 تا 17 روزهای سوم تا دوازدهم فرودین سال 97 اشاره‌کرد و افزود: کتاب‌خانه سیار روستایی بندر آستارا نیز سیزدهم فروردین ماه و هم‌زمان با «روز طبیعت» در سطح این شهر به ارایه‌ی خدمات فرهنگی به هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی خواهد‌‌پرداخت.

ضیائی ظرفیت‌های استان و موهبت‌های طبیعی آن را در جذب گردشگر گسترده توصیف‌کرد وضمن قدردانی از تلاش‌های مربیان کانون، ابزار امیدواری‌کرد اجرای این طرح جایگزین مناسبی برای تکالیف درسی دانش‌آموزان در ایام نوروز باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج