این مرجع تقلید گفت: دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و حوزه هیچ وابستگی به آنها ندارد و همیشه هم تذکر داده است ولی نسبت به اصل حفظ این نظام حوزه وظیفه دارد چون این نظام خاستگاهش حوزه بوده است بنابر این شناخت آثار و برکات نظام و دستاوردهای آن و همچنین رصد کردن آسیب‌هایی که نظام را تهدید می‌کند بر عهده حوزه است

به گزارش خبرگزاری موج، آیت الله نوری همدانی در دیدار عده ای از طلاب حوزه علمیه مشهد در سخنانی علم، تقوا و زمان شناسایی را وظیفه نخست روحانیت عنوان کرد و افزود: همیشه باید در کنار مردم باشیم و خود را از مردم جدا نکنیم و مثل همیشه زبان گویای مردم باشیم و از اسلام و انقلاب و مکتب اهل بیت علیهم السلام حراست کنیم و بدانیم مردم بیش از گفتار ما به عمل ما نگاه می‌کنند .

وی با بیان اینکه حوزه باید با نشاط، مطالبه گر، مجتهد پرور و انقلابی باشد تصریح کرد: طلبه انقلابی کسی است که تقوا داشته باشد، خوب درس بخواند و به حوادث جهان اسلام و دنیا آشنا باشد.

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: یقین بدانید که دشمن می‌خواهد در اثر گذار ترین نهاد یعنی حوزه نفوذ کند تا بتواند حداقل حوزه را بی‌تفاوت نسبت به جریانات نگه‌ دارد که باید جلوی این کار گرفته شود؛ حوزه علمیه همیشه مستقل بوده و باید این استقلال حفظ شود.

وی ارتباط حوزه و نظام را ارتباط پیوند خورده بهم دانست و یادآور شد: دولت‌ها می‌آیند و می‌روند و حوزه هیچ وابستگی به آنها ندارد و همیشه هم تذکر داده است ولی نسبت به اصل حفظ این نظام حوزه وظیفه دارد چون این نظام خاستگاهش حوزه بوده است بنابر این شناخت آثار و برکات نظام و دستاوردهای آن و همچنین رصد کردن آسیب‌هایی که نظام را تهدید می‌کند بر عهده حوزه است.

مسؤولان نسبت به توصیه های حوزه بی توجهی می کنند

آیت الله نوری همدانی توجه به تذکرات حوزه از سوی مسؤولان را مهم دانست و تاکید کرد: متاسفانه گاهی به توصیه‌های حوزه از سوی مسؤولان بی‌توجهی می‌شود .

وی تاکید کرد: بارها علما، مراجع و حوزه درباره اخذ دیرکرد سیستم بانکی تذکر دادند، مردم بسیاری نامه می نویسند که به واسطه همین سودهای حرام خانه و زندگیشان از بین رفت، کارخانه‌ها تعطیل شد و افراد مشکل پیدا کردند. ما هم می‌گوییم اخذ دیرکرد حرام است ولی بعد از این همه سال و این همه تذکر بانک‌ها اسلامی نشدند و همچنان ربا می‌گیرند.

این مرجع تقلید گفت: امروز همه وظیفه دارند برای حفظ نظام با وحدت و انسجام حول محور رهبری حرکت کرده و مشکلات را رفع کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج