مدیرکل تعاون روستایی استان خوزستان گفت: به میزان 2 هزار و 500 تن میوه در 4 سردخانه خوزستان ذخیره سازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مهدی صیاحی ظهر امروز طی نشست خبری با اصحاب رسانه در رابطه با تنظیم بازار میوه شب عید اظهار کرد: طبق ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاونی کشور به‌ منظور تأمین میوه بازار شب عید از 5 ماه گذشته برنامه‌ریزی و میوه موردنیاز تأمین شد.

وی با اشاره با محل‌هایی که برای تأمین میوه مشخص‌شده است، بیان کرد: استان‌های شمالی جهت تأمین پرتقال و استان‌های آذربایجان شرقی و غربی به‌منظور تأمین سیب سرخ و زرد تعیین شدند.

مدیرکل تعاون روستایی خوزستان عنوان کرد: به میزان 2 هزارو 500 تن میوه در 4 سردخانه خوزستان ذخیره سازی شد که از این میزان 500 تن پرتقال والنسیا از استان های فارس و جنوب کرمان، 500 تن سیب که شامل 150 تن سیب قرمز و 350 تن سیب زرد است.

صیاحی با بیان اینکه در نوروز سال 97 تعداد غرفه‌هایی که اقدام به توزیع میوه می‌کنند را افزایش دادیم بیان کرد: در نوروز 97 تعداد غرفه از 100 تا در سال گذشته به 120 افزایش پیدا کرد.

وی عنوان کرد: بر اساس کمیته راهبری استان خوزستان  به ریاست استاندار و ستاد تنظیم بازار مقرر شد در حاشیه شهر به دلیل اینکه سود بیشتری برای فروشندگان دارد خدمات‌رسانی بیشتری توسط صنف و اتحادیه میوه تره‌بار انجام شود.

صیاحی افزود: به همین منظور تعداد 40 غرفه توزیع میوه در حاشیه شهر نیز پیش‌بینی شد تا میوه سالم و باقیمت مناسب تحویل مردم داده شود.

وی با اشاره به قیمت میوه مصوب شب عید مصوب توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: قیمت مصوب شده برای سیب زرد و قرمز یک هزار و 600 تومان، پرتقال تامسون یک هزار و 500 تومان و پرتقال والنسیا 2 هزار و 600 تومان در نظر گرفته‌شده است.

4 سردخانه جهت نگهداری میوه شب عید در خوزستان

صیاحی بیان کرد: در سطح استان 4 سردخانه برای نگهداری میوه شب عید در نظر گرفته‌شده است که 2 تا در اهواز، یک سردخانه در شوشتر و یک سردخانه در دزفول است.

وی بابیان اینکه توزیع میوه از 25 اسفندماه امسال آغازشده است، عنوان کرد: توزیع میوه تا 15 فروردین ادامه دارد و درصورتی‌که سهمیه موجود تمام شد سعی در تأمین میوه موردنیاز از جاهای دیگر هستیم.

صیاحی با اشاره به وضعیت جوی استان خوزستان گفت: ظرف 45 روز تا 2 ماه فرصت داریم گندم را از کشاورزان خریداری کنیم در غیر این صورت با مشکل افزایش درجه دما و تلف شدن گندم در مرکز روباز نگهداری گندم مواجه می‌شویم.

مدیرکل تعاون روستایی خوزستان با اشاره به دعوت تعاون روستایی استان از هیئت فرانسوی و هلندی  در استان عنوان کرد: هدف از این دعوت با مشارکت این کشورهای بتوانیم صنایع تبدلی را در کنار تولید محصولات کشاورزی مثل گندم، گوجه، سبزیجات و...به راه‌اندازی و باارزش افزوده بالا اقدام به صادرات آن‌ها کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج