مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گفت: شرکت آبفا استان اصفهان برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی و توزیع قبوض آب بها مخصوص مشترکین پرمصرف نموده است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، هاشم امینی بیان کرد:شرکت آبفا استان اصفهان برای اولین بار در کشور اقدام به طراحی و توزیع قبوض آب بها مخصوص مشترکین پرمصرف نموده تا مشترکین با اطلاع از میزان مصرف آب در طول سال ،سعی در مصرف بهینه آب نمایند.

وی  پیرامون چاپ قبوض آب بها  مخصوص مشترکین پر مصرف گفت: از ابتدای سال 97 شرکت آبفا استان اصفهان برای مشترکین پر مصرف قبوض مخصوص چاپ و ارسال می نماید این قبوض در ابعاد A4 ، نمودار ستونی مصرف آب مشترکین را در 7 تا 8 دوره گذشته به نمایش می گذارد .

امینی افزود: نمودار ستونی میزان مصرف آب  در سه رنگ می باشد که رنگ سبز بیانگر متوسط مصرف آب ماهانه منطقی برای هرمشترک ، رنگ زرد به معنای هشدار و نزدیک شدن به مرز الگوی مصرف  آب می باشد و رنگ قرمز  نشانگر گذر از الگوی مصرف آب است بطوریکه می توان گفت: مشترک آب را بیش از الگو در ماه مصرف نموده است.

وی هدف از اجرای این پروژه را مطلع نمودن مشترک از میزان مصرف آب در ماههای مختلف سال دانست و خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه استان اصفهان سالهای متوالی است که به دلیل کاهش بارندگی ها با کمبود شدید منابع آبی مواجه است نیاز است که مشترکین با مصرف صحیح آب، مسئوالان امر را در تامین پایدار آب شرب یاری کنند ،ما معتقدیم اگر مشترکین آگاه به میزان مصرف خود درطول ماه باشند با توجه به کمبود محسوس منابع آبی در اصفهان ،مصرف صحیح آب را در پیش می گیرند.

86 درصد مشترکین  مطابق با الگوی مصرف آب را مصرف می کنند

 هاشم امینی گفت : درحال حاضر 86 درصد مشترکین آب را مطابق با الگوی مصرف رعایت می کنند و تلاش ها براین است که 14درصد مشترکین پرمصرف هم از طریق اطلاع رسانی از چگونگی مصرف آب در طی یک دوره، ترغیب به مصرف صحیح آب شوند.

قبض

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: در قبوض آب بها مخصوص مشترکین پرمصرف ،راههای مصرف صحیح آب درج شده و از مشترک خواسته شده که با استفاده از تجهیزات کاهنده مصرف و با در پیش گرفتن مصرف بهینه آب و پرهیز از مصرف بی رویه آب ،الگوی مصرف رارعایت کنند چرا که با توجه به کمبود شدید و بی سابقه منابع آب تنها راه دسترسی پایدار به آب شرب مصرف اصولبی آن می باشد .

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه کمبود شدید منابع آبی در اصفهان واقعیتی غیر قابل انکار است اظهار داشت:مردم استان باید بدانند که با توجه به کاهش شدید بارندگی ها در سال آبی جاری ،منابع تامین آب بسیار محدود است پس باید در مصرف آب تجدید نظر کنند و سرانه مصرف خود را هماهنگ با منابع آبی موجود نمایند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج