معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: جشنواره ترنم بهار منطقه آزاد انزلی با رنگین کمانی از فرهنگ و هنر گیلان زمین به استقبال نوروز 97 می رود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مجید فاتحی اظهار کرد:  منطقه آزاد انزلی با  جشنواره نوروزی ترنم بهار با رنگین کمانی از فرهنگ و هنر گیلان زمین به استقبال نوروز 97 می رود.

فاتحی در خصوص برنامه های نوروزی منطقه آزاد انزلی بیان کرد: برپایی جشن ها و نمایش های آئینی مهمترین بخشی از جشنواره ترنم بهار است که از طریق آن گیلانیان و مسافرین با آداب، سنت و رسوم اقوام و مناطق مختلف گیلان زمین آشنا می شوند تا نوروز فرصتی مناسب جهت ارتقاء آگاهی عمومی از ذخایر فرهنگی غنی این منطقه باشد.

نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی در قالب نوروز بازار

وی رویکرد برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی را معرفی توانمندیهای سنتی، آئینی استان اعلام کرد و افزود: نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و غذاهای محلی در قالب نوروز بازار با عرضه مستقیم توسط هنرمندان و صنعتگران منطقه و استان گیلان یکی از جاذبه های گردشگری ایجاد شده از سوی سازمان برای نوروز 97 است که در این نمایشگاه ویترینی از جاذبه ها و محصولات صنایع دستی این منطقه و استان به نمایش گذاشته می شود.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی، با بیان اینکه به این تصاویر زیبا باید نوایی خوش اضافه شود، تصریح کرد: در همین راستا موسیقی فولکلور محلی نقاط مختلف استان توسط گروه های هنری و تئاتر خیابانی هنرمندان بومی در منطقه به اجرا در می آید تا بازدید کنندگان از منطقه علاوه بر ثبت لحظاتی خوش از نوای موسیقی محلی نیز بهره مند شوند و خاطرات خوشی را در نوروز ۹7 از منطقه آزاد انزلی به یادگار داشته باشند.

منطقه آزاد انزلی

ایام نوروز فرصت مناسبی برای شناسایی و معرفی فرهنگ گیلانیان

فاتحی ایام نوروز را فرصت مناسبی برای شناسایی و معرفی نشانه های فرهنگ گیلانیان اعلام کرد و با بیان اینکه در این راستا اجرای نمایش عروسک های غول پیکر اساطیری استان گیلان در قالب "عروس گولی" و "عروس بران" از جاذبه های نوروزی در نظر گرفته شده برای گردشگران خواهد بود، اضافه کرد: گسترده برنامه های نوروزی سازمان فراتر از فاز تجارت و گردشگری است و در این ایام برنامه های فرهنگی و هنری در نقاط دیگر منطقه بویژه در پارک ساحلی طالب آباد و پارک جنگلی چپرپرد به اجرا در خواهد آمد تا امکان سپری کردن اوقاتی خوش برای گردشگران نوروزی فرآهم شود.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی برگزاری جشنواره و کنسرت های نوروزی را تکمیل کننده خاطرات بازدیدکنندگان نوروزی منطقه آزاد انزلی بیان کرد و افزود: در این چارپوب هنرمندان مطرح کشور مانند حسن ریوندی،  بهنام بانی ، محسن یگانه و سیروان خسروی به روی صحنه خواهند رفت.

فاتحی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی برای علاقمندان به مطالعه نیز برنامه ویژه ای تدارک دیده، اضافه کرد: براین اساس مسابقات فرهنگی و محتوایی با بهره گیری از کتابهای موجود در کتابخانه سیار در فاز تجارت و گردشگری منطقه و اجرای طرح کتابخوان برای کودکان و نوجوانان، غنا بخش اواقات نوروزی کتابخوانان گرامی خواهد بود.

وی پایان بخش برنامه های نوروزی این سازمان در نوروز 97 را در روز ملی طبیعت اعلام و گفت: در این روز با همکاری گردشگران و دوست داران محیط زیست جلوه ای از همکاری و علاقمندی جهت حفاظت از زیبایی های محیط زیست به نمایش گذاشته می شود.

فاتحی از پخش برنامه ها و خدمات ارائه شده سازمان متبوع خود از شبکه های صدا و سیما خبر داد و اضافه کرد: تولید و پخش برنامه زنده تلویزیونی ترنم بهار از استودیوی منطقه آزاد انزلی که به صورت زنده هر شب با حضور هنرمندان ملی و استانی از شبکه باران پخش و در شبکه جام جم هم بازپخش می شود و در عین حال تولید و پخش روزانه برنامه زنده رادیویی بنفشه گل  با حضور گویندگان صدا و سیما و پخش گزارش های خبری از امکانات و خدمات گردشگری این منطقه در شبکه های مختلف صدا و سیما و رسانه ها از دیگر برنامه های کمیته اطلاع رسانی ستاد خدمات سفر این منطقه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج