نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان گفت: اگر کسی از آزادی بگوید و برخلاف آزادی اسلامی عمل کند، قطعاً با اسلام مشکل دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران بندرعباس، بیان کرد: وهابیت به دنبال این است که نه‌تنها خمس بلکه احکام شیعه از بین برود و درنهایت شیعه نباشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان افزود: مردم خصوصاً جوانان باید نسبت به تبلیغات دروغین گسترده وهابیت علیه فقه شیعه در شبکه‌های بیگانه هوشیار باشند.

نماز جمعه

خمس علت بقای تشیع است

وی با بیان اینکه خمس علت بقای تشیع است، اظهار کرد: کمونیست‌ها و نیروهای انحرافی که اسلام را قبول ندارند، مخالف خمس هستند و سعی بر تبلیغ منفی علیه خمس هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: بیگانگان خمس هراسی را تبلیغ می‌کنند اما کسانی که خمس خود را می‌پردازند می‌دانند که پرداخت خمس به اهلش کلید روزی آن‌ها است.

وی اضافه کرد: فرهنگ خمس همه مردم جامعه را در بر می‌گیرد و باید مانند فریضه زکات تعداد افراد مشارکت‌کننده در آن با آگاه‌سازی بالاتر رود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با تأکید بر اینکه با پرداختن خمس، بار سنگین گناهان از دوش پرداخت‌کنندگان برداشته می‌شود، عنوان کرد: بعد از بیان حکم خمس، خدای متعال در قرآن فرمود ندادن خمس به اصل ایمان برمی‌گردد و اگر ایمان به خدا و رسول (ص) داریم باید خمس بپردازیم.

امام‌جمعه بندرعباس بیان کرد: خمس را باید در بین مردم مطرح کرد تا در روز قیامت دچار این پرسش نشویم که آیا مردم می‌دانستند که برکات خمس و ضرورت آن تا چه اندازه است؟ لذا باید در ترویج فرهنگ خمس اهتمام داشت حتی اگر بدانیم در جامعه اثرگذار نباشد.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکا ناامن‌ترین کشور جهان است زیرا ۳۰۰ میلیون اسلحه در دست دانش آموزان آمریکایی است، تصریح کرد: ۵۲ درصد کودکان در غرب نمی‌دانند نام پدرشان کیست.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه زن در اصول غرب به‌عنوان بازیچه قرار دارد و در آنجا عواطف بسیار کم‌رنگ است، اضافه کرد: زنان در کشور ما نباید از زنان غربی الگوبرداری کنند.

وی ادامه داد: متولیان امر در دولت و دستگاه قضایی باید بدانند حجاب واجب شرعی است و باید برای انجام این واجب در کشور تلاش کنند.

امام‌جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: دلیل اصلی انقلاب مردم ایران، عمل به اجرای احکام الهی بود که یکی از آن‌ها حجاب است.

وی با اشاره به اینکه آن‌قدر مسامحه کرده‌اند که اکنون در تهران زنان حجاب از سر می بردارند و این یعنی بازگشت به زمان شاه ملعون، اظهار کرد: دولت و دستگاه قضایی در ترویج بی‌حجابی مقصر است، آزادگی باید در چارچوب دین باشد.

امام‌جمعه بندرعباس گفت: اگر کسی از آزادی بگوید و برخلاف آزادی اسلامی عمل کند، قطعاً با اسلام مشکل دارد.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه توحید و معاد را جان‌مایه اسلام دانست و عنوان کرد: ما باید بدانیم تکلیف دینی‌مان چیست و احکام اسلامی را دنبال کرده و بر اساس آن رفتار کنیم.

وی با اشاره به اینکه جامعه دینی به افراد دین‌شناس نیاز دارد که اهل تفکر و تفقه در دین باشند، اضافه کرد: اگر جامعه با مسائل دینی آشنا نشود جهل و حماقت رشد پیدا می‌کند.

امام‌جمعه بندرعباس ادامه داد: جامعه‌ای که تفکر در دین نداشته نباشد، به جامعه بادیه‌نشین (اعرابی) تبدیل می‌شود.

علت اصلی گرفتاری‌ها مشکلات ما در جامعه جهل است

آیت‌الله نعیم‌آبادی علت اصلی گرفتاری‌ها و مشکلات ما در جامعه جهل در مسائل ذکر کرد و افزود: حوزه علمیه جای فقه، اصول، منطق، فلسفه و کانون پاسخگویی به تفکر در دین است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: فراگیری اسلام و فرامین دینی از جایگاه مهمی برخوردار است و نوجوانان و جوانان را به تحصیل در حوزه‌های علمیه تشویق کنید و خانواده‌ها سعی در آموزش جوانانشان در حوزه‌های علوم دینی کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج