نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه به عدالت اجتماعی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از انتظارات مردم از حکومت، عدالت است، بر ضرورت توجه به عدالت اجتماعی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عصر امروز در نشستیخبری، با تاکید بر اینکه مهم‌ترین پشتوانه برای نظام مردم هستند، افزود: اگر از ظرفیت مردم برای حل مسائل استفاده نشود، پیشرفت کشور محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه: عدالت اجتماعی سبب ایجاد فضایی در جامعه می‌شود که مسئولان در آن به مردم خدمت کنند اضافه کرد: عدالت اجتماعی مسئله‌ای است که همیشه مورد تاکید رهبری بوده و بی عدالتی در جامعه اسلامی غیر قابل قبول است.

 نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خطری که همیشه بعد از پیروزی هر جریانی رخ می‌دهد، عدالت است و این نگرانی دائماً از ناحیه امام و رهبری وجود داشت که موضوع پیشرفت کشور را مقید به عدالت می‌کردند.

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: متاسفانه جریانی در کشور ما تلاش کرد که پیشرفت تحقق پیدا کند اما عدالت را محور قرار نداد و این امر خود نوعی انحراف بود.

عدالت اجتماعی

اموال نامشروع ولو در دست مسوولان گذشته باید به بیت‌المال بازگردد

پژمانفر با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع مسوولان گفت: امروز کسی که یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان ذخیره به دست آورده است، قطعاً از راه معمولی به دست نیاورده اما می‌گوید این حق من است و این انحراف فکری است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح نباید درآمد خانواده‌ای ۲۰۰ هزار تومان و درآمد خانواده‌ای میلیارد تومان باشد، پس بر اساس یک نظام، مجموعه‌ای را تعریف کردیم که به اموال مسؤولان رسیدگی شود اما قطعاً مسوولان تنها نیستند.

پژمانفر تصریح کرد: در این قانون اموال همه‌کسانی که در مظان این صحبت هستند بررسی می‌شود؛ باید به اموال نامشروع مسؤولان رسیدگی شود ولو اینکه اکنون مسؤولیت نداشته باشند، اموال نامشروع باید به بیت‌المال برگردد.

وی در مورد نبود امکانات کافی از سوی قوه قضاییه برای رسیدگی و برخورد با این موارد، یادآور شد: احتیاج به زمان و بررسی پرونده‌های زیادی است اما نمی‌توانیم توجیه کنیم که چون امکانات دادگستری کم است به این موضوع رسیدگی نمی‌شود و اگر تخلفی شده باشد، قوه قضاییه باید رسیدگی کند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس تأکید کرد: طرح اعاده اموال نامشروع موج روانی مثبتی برای مردم ایجاد می‌کند که نظام به بی‌عدالتی توجه کرده و می‌خواهد این موضوع را از مسؤولان شروع کند.

ضمانت اجرایی طرح، مطالبه مردمی است

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه با بیان اینکه باید کسانی که اموال نامشروع به دست آوردند احساس ناامنی و نگرانی کنند، گفت: این طرح مخالفان و موافقان جدی دارد و تعدادی از کسانی که این طرح را امضا کردند به‌شدت با این موضوع مخالف‌اند بنابراین تقاضا کردیم که رأی‌گیری علنی انجام شود تا معلوم شود چه کسانی امضا کردند و رأی ندادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج