فرماندار آستارا گفت: نیازهای امکاناتی و پشتیبانی های منابع انسانی برای انجام‌ هر چه بهتر طرح ۲۴ساعته شدن گمرک استارا باید از سوی مسوولان مرتبط کشوری واستانی برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، یونس رنجکش نیازهای امکاناتی و پشتیبانی های منابع انسانی برای انجام‌هرچه بهتر طرح ۲۴ساعته شدن گمرک استارا باید از سوی مسوولان مرتبط کشوری واستانی برطرف شود.

فرماندار آستارا در بازدید سرزده شبانه از فعالیت گمرک و نهادهای مستقر در پایانه این شهرستان مرزی ضمن بررسی روند فعالیت ها و گفت وگو با کارکنان و مراجعین، اجرایی شدن این طرح را بسیار حایز اهمیت در حوزه تبادلات مرزی و اثر بخشی در حوزه تجارت عنوان اما کیفیت ارایه خدمات مطلوب را منوط به حمایت و پشتیبانی های لازم از شهرستان در تامین امکانات و منابع انسانی دانست.

خدمات شبانه روزی گمرک آستارا آغاز شده است

وی اظهار داشت: هم اکنون خدمات شبانه روزی که از روز یکشنبه گذشته آغاز شده است با همان امکانات و منابع شهرستان رد شرایط عادی انجام می شود که باید تقویت شود.

گمرک-آستارا1

وی افزود: با توجه به پیش بینی ها و درخواست هایی که در سطح ملی از شهرستان وجود داشت، هماهنگی های لازم در راستای اجرای این طرح از چند ماه پیش آغاز شده است و نیازهای که از سوی واحدهای مختلف مستقر در  آستارا جمع آوری و در جلسات متعدد بررسی و مصوب و اعلام شده است اما تاکنون اقدام جدی در این زمینه دیده نمی شود.

وی ادامه داد: گمرک مرکزی و سازمان حمل و نقل و پایانه های مرزی کشور باید در این زمینه با توجه به درآمده هایی که از شهرستان دارند نسبت به تامین نیازها اقدام کنند.

وی گفت: پویایی و نوآوری و انگیزه های خلاقانه در مدیریت پایانه مرزی شهرستان نقش مهمی در این زمینه دارد که باید تصمیم گیری شود.

فرماندار آستارا ضمن تشکر از مجموعه عوامل مستقر در پایانه مرزی برای انجام خدمات مربوطه اظهار امیدواری کرد در اینده نزدیک شاهد تحولات اساسی باتوجه اهمیت جایگاه آستارا در حوزه داد و ستد و اقتصاد و تجارت جهانی  نسبت به رفع  نیازهای شهرستان باشیم.

به گفته وی هم اکنون در سه حوزه گمرک زمینی، ریلی و دریایی آستارا، خدمات در حال انجام است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج