معاون عمران شهری شهرداری اصفهان از فعالیت 10 اکیپ اجرا و بهسازی آسفالت، در اصفهان در مناطق 15 گانه شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ایرج مظفر بیان داشت: 10 اکیپ اجرا و بهسازی آسفالت، در اصفهان مشغول به فعالیت هستند که 6 اکیپ از آن ها به صورت روزانه و چهار اکیپ به صورت شبانه در مناطق 15 گانه شهر فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال مهندسان و کارگران برای بهبود آسفالت معابر به صورت شبانه روزی تلاش می کنند، افزود: با توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی، به جای روکش کردن آسفالت، ساماندهی و لکه گیری اصولی آسفالت معابر اصفهان مورد توجه قرار گرفته است.

مظفر از توزیع 218 هزار تن آسفالت در قالب 168 هزار متر مربع از سطح معابر در سال جاری و در سطح شهر اصفهان خبر داد و افزود: اعتبار اختصاص یافته به آسفالت معابر، در بودجه امسال 50  میلیارد تومان است. 

70 درصد تخریب آسفالت معابر براثر حفاری ها است

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان این که در اصفهان حفاری ها و ترمیم های غیراصولی، متهم اصلی تخریب آسفالت معابر شهر است، اذعان داشت: حدود 70 درصد تخریب آسفالت معابر فرعی بر اثر حفاری ها ایجاد می شود. چرا که پس از حفاری ها، انجام نشدن صحیح زیرسازی ها، تردد ماشین های سنگین، نفوذ آب از رفوژ فضای سبز به آسفالت و کیفیت تولید و اجرای آسفالت مجدد نیز در تخریب آسفالت معابر اصفهان سهم دارند.

آسفالت معابر

وی تأکید کرد: برای دوام و ماندگاری آسفالت معابر باید زیرسازی خیابان ها از نظر دفع آب ها، وجود چاه ها و سفره های زیرزمینی آب، مکان های نشتی آب و زهکشی، به طور مرتب بررسی و کنترل شود، نه اینکه بدون توجه به این موارد، تنها آسفالت ریزی انجام گردد.

مظفر با بیان اینکه لایه های آسفالت در بزرگراه های شهر به دلیل ترافیک سنگین و تردد وسایل نقلیه بیشتر از معابر دیگر است، عنوان کرد: اجرای آسفالت در معابر اصفهان بر اساس استاندارد انجام می شود.

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر مهندسان و کارگران شبانه روزی برای بهبود آسفالت معابر تلاش می کنند، عنوان کرد: بیشترین عملیات اجرایی آسفالت طی سال جاری به ترتیب مربوط به منطقه 12 با 17 هزار تن، منطقه 14 با 16 هزارتن هزار و منطقه 10با 14 هزار تن می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج