رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بر اهمیت همکاری درون خانواده فولاد گیلان تاکید کرد و رشد بیشتر این صنعت را در گرو کار جمعی دانست.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، فرهاد دلق پوش بر اهمیت همکاری درون خانواده فولاد گیلان تاکید کرد و رشد بیشتر این صنعت را در گرو کار جمعی دانست.

صنعت فولاد در گیلان یک صنعت نوپا و موفق است

وی گفت: با توجه به اینکه صنعت فولاد در گیلان یک صنعت نوپا و موفق است، ایده تشکیل انجمن فولاد گیلان می تواند راهگشا باشد گفت:  در این زمینه باید خود صنایع پا پیش بگذارند و اتحاد را استراتژی حرکت خود قرار دهند.

دلق پوش گفت: ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت تشکیل میز فولاد را در برنامه خود داریم.

وی صنعت فولاد در گیلان یک صنعت نوپا و موفق عنوان کرد و در اولین بازدید خود از مجتمع فولاد آناهیتا با تقدیر از تلاش های صورت گرفته در این مجتمع در جریان ریز برنامه های تاسیس فاز دوم فولاد آناهیتا قرار گرفت.

دلق پوش از مدیران صنایع خواست همکاری های صمیمانه تری را با هم سامان دهند و مکمل هم باشند.

صنایع هم خانواده کار را به شکل جمعی دنبال کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: صنایع هم خانواده کار را به شکل جمعی دنبال کنند، نه اینکه هر یک جزیره ای باشند که برای تامین نیازها سریعا به بیرون از استان بروند و با اعضای صنایع هم خانواده خود در گیلان بیگانه و غریب باشند.

وی گفت: همه ما دارای هدف واحد هستیم و صنعت خودش را بیرون از ما احساس نکند، باید همه با هم برای ایجاد تحرک در صنعت گیلان تلاش کنیم تا به امید خدا مردم از برکات ایجاد این صنایع در ایجاد رونق و اشتغال بهره مند شوند.

دلق پوش

صنایع ما از آغاز بر ریل درست قرار نگرفته است

 دلق پوش گفت: تجربه نشان داده که صنایع ما از آغاز بر ریل درست قرار نگرفته و در جای درستش تاسیس نشده است.

وی افزود: ما در بسیاری موارد قبل از اینکه پیش بینی آب و برق و گاز و سایر امکانات زیرساختی را بکنیم به ایجاد این صنایع اقدام کردیم که متاسفانه امروز می فهمیم این رویه باعث بروز مشکلات عدیده در برخی صنایع شده است.

احداث ذوب آهن در جایی که با مشکل کم آبی مواجه است اشتباه است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه احداث ذوب آهن در جایی که با مشکل کم آبی مواجه است اشتباه است، افزود: صنعت فولاد در جایی مثل گیلان توجیه دارد، نه جایی که آب نیست و با خشک سالی و کمبود جدی نزولات جوی مواجه است. در گیلان با جمع آوری نزولات جوی، بخش زیادی از منابع مورد نیاز صنایع را می توان فراهم نمود.

دلق پوش با بیان اینکه در گیلان متاسفانه به عللی ما با پدیده حسادت مواجهیم اظهار کرد: این مسئله باید ریشه یابی شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از کارخانجات و صاحبان کارخانه های ما هنوز نیاموخته اند که با همکاری و در کنار هم ایستادن بیشتر پیشرفت می کنند تا تخریب و تخطئه همدیگر.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ادامه داد:  برخی از این رقابت ها منفی است و در برابر آن باید از رقابتی حمایت کرد که باعث منفعت رسانی به تولید و صنعت شود، نه اینکه به همه ضربه بزند.

وی تاکید کرد: واقعیت این است دوری گزیدن از هم و جزیره شدن چیزی بدست نمی آوریم و باید همه ما مثل اعضای یک خانواده در کنار هم باشیم.

 دلق پوش درباره تاثیر توسعه حمل و نقل ریلی در رشد صنایع فولاد، ابراز امیدواری کرد: تکمیل راه آهن قزوین به رشت به نفع این صنایع می باشد و این مهم انشاا... بزودی از طریق تامین مواد اولیه ارزانتر حاصل خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج