نخستین اکسپوی عکس از آثار هنرمندان جوان استان گیلان از ٢٤ لغایت ٢٩ اسفندماه جاری در نگارخانه مارلیک رشت برپا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سید امیر مصباح، معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اظهار کرد: پیرو انتشار فراخوان نخستین اکسپوی عکس گیلان، بیش از ٥٠٠ اثر از ١٠٤ عکاس جوان (زیر ٣٥ سال) استان به دبیرخانه این اکسپو ارسال شد.

وی یادآور شد: این اکسپوی عکس به همت انجمن هنرهای تجسمی گیلان با نظارت و همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، و با هدف حمایت از تولید آثار فاخر عکاسی، حمایت مادی و معنوی از عکاسان جوان و مطرح و شاخص استان به جهت ایجاد انگیزه و دلگرمی و ارتقای سطح کیفی آثار عکاسی استان با حمایت از آثار فاخر برگزار می‌شود.

به گفته مصباح؛ آموزش هنرجویان و هنرمندان جوان استان از طریق بازدید از نمایشگاه و مشق دیداری، پویا نمودن فضای تجسمی استان، تبادل تجربه بین هنرمندان عکاس استان و فرهنگ‌سازی بین دستگاه‌های دولتی و غیردولتی استان در زمینه هزینه کردن بخشی از اعتباراتشان برای خرید آثار هنری را از دیگر اهداف برپایی این اکسپوی هنری است.

راهیابی سی اثر به بخش نمایشگاه نخستین اکسپوی عکس گیلان

معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به راهیابی سی اثر به بخش نمایشگاه نخستین اکسپوی عکس گیلان، افزود: نمایشگاه این آثار از ٢٤ لغایت ٢٩ اسفندماه جاری در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برپا خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج