مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برگزاری بازی جهانی چوگان ایرانی در نوروزگاه اصفهان همزمان با نوروز 97 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فریدون الله یاری در ششمین نشست ستاد اجرائی خدمات سفر استان اصفهان از برگزاری بازی جهانی چوگان ایرانی در رویداد فرهنگی نوروزگاه اصفهان خبر داد.

وی افزود: امسال با توجه به تاکیدات استاندار استان از یکسو و تلاش سازمان میراث فرهنگی در ثبت جهانی این میراث فرهنگی ایرانی در آذرماه سال 1396، تلاش داریم تا این ورزش ملی را با شکوه هر چه تمام تر در نوروز 97 برگزار کنیم.

اجرای بازی جهانی چوگان از 2 فروردین لغایت 11 فروردین ماه در میدان امام اصفهان

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در زمینه چگونگی برگزاری این ورزش جهانی در مجموعه جهانی میدان امام اظهار داشت: این رویداد فرهنگی و ورزشی ایرانی در راستای پاسداشت ثبت جهانی این ورزش از تاریخ 2 فروردین لغایت 11 فروردین ماه همه روزه از ساعت 11 صبح در ضلع شمالی مجموعه جهانی میدان امام اصفهان برگزار می شود.

بازی چوگان

الله یاری همچنین عنوان کرد: در این رویداد فرهنگی با برنامه ریزی های به عمل آمده 4 تیم سازمان میراث فرهنگی، خلیج فارس، نقش جهان و هیئت چوگان اصفهان در مدت 10 روز با حضور گردشگران نوروزی به رقابت می پردازند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان بیان کرد: بازی جهانی چوگان ایرانی 2 فروردین با رژه چوگان سواران، با همراهی گردشگران از مجموعه جهانی کاخ چهلستون آغاز و سپس بازی در میدان امام به عنوان کهن ترین مرکز بازی چوگان اجرا می شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج