سید موسی خادمی در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، بر لزوم تقویت فرهنگ خرید و استفاده از محصولات تولیدی استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ سید موسی خادمى در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان، هدف از برگزاری این نشست را بررسی مشکلات صنعت‌گران و واحدهای تولیدی لرستان و تقویت فرهنگ خرید محصولات تولیدی در بین مردم و مسوولین عنوان کرد و گفت: برخی از مسائل مطرح شده نیاز به اصلاح قوانین در سطح ملی دارد و از حوزه اختیارات استانی خارج است.

وی با اشاره به اینکه بخش دیگر مشکلات واحدهای تولیدی استان لرستان باید خارج از استان تصمیم گیری و به صورت مکتوب به مراجع ذیربط ارسال شود، بیان داشت: در خصوص سایر مسائل واحدهای مختلف صنعتی اعم از بحث‌های بانکی، دستگاه‌های خدمات رسان و سایر مواردی که شامل اختیارات استانی بود تصمیمات لازم در راستای حل مشکلاتشان از جمله خرید محصولات تولیدی توسط ادارات و آحاد جامعه گرفته شد.

استاندار لرستان به برگزاری بیشتر این نشست‌ها با صنعت‌گران و تولیدکنندگان تاکید کرد و گفت: در این حوزه باید به مفاهیم مشترکی رسید تا همگی کمک کنیم مشکلات صنعت گران و کارآفرینان استان حل شود.

 دکتر خادمی با اشاره به اینکه لرستان در فضاd کسب و کار رتبه‌هاى آخر کشور را دارد، خاطرنشان کرد: در تابستان جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت مناسب نبود اما خوشبختانه در پاییز امسال شرایط اقتصادى و رونق تولید بهتر شده است.

وی با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بانک‌هاى استان نسبت به گذشته تاکید کرد: بانک‌ها در راستاى اخذ وثیقه و دیگر اقدامات قانونی نسبت به واحدهاى تولیدى، تا خرداد سال آینده اقدام نکنند.

واحد تولیدی

مشکل خرید محصولات تولید داخل استان لرستان با بخشنامه حل نمی‌شود

استاندار لرستان با بیان اینکه خرید محصولات تولیدی استان لرستان باید به فرهنگ تبدیل شده و با بخشنامه و مصوبات مشکل آن برطرف نمى‌شود، اظهار داشت: بازاریابی محصولات در ادارات یکی از راه‌حل‌های مشکلات خرید محصولات استانى است و البته تولیدکنندگان باید این فرهنگ را از حوزه خود شروع کنند؛ براى تهیه مواد اولیه و برطرف کردن نیاز واحدهاى تولیدى از محصولات استانى خرید کرده تا زمینه‌ای براى تشویق و ترویج این فرهنگ شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج