نماینده مردم آستارا در مجلس دهم شورای اسلامی بیان کرد: تلاطم تنها در بازار ارز نیست و شاهد رکود و نوسان در دیگر بازارهای اقتصادی هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، ولی داداشی با اشاره به نوسانات بازار ارز در چند ماه اخیر بیان کرد:  شاهد رکود و نوسان در دیگر بازارهای اقتصادی هستیم.

داداشی افزود: در ماه های اخیر در بازار مسکن رکود را تجربه کردیم و تولیدکنندگان نتایج خوبی در بازار نگرفتند.

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به دلیل روی آوردن مردم به بازار ارز، اظهار داشت: از آنجایی که توجه به تولید بی نتیجه مانده است مردم سرمایه های خود را به سمت بازار ارز و سکه برده اند چرا که این بازار از ثبات و نتایج بهتری برخوردار است.

نماینده مردم آستارا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: مردم ترجیح می دهند پول و سرمایه خود را در بازاری ببرند که ثبات و سود بیشتری دارد به همین جهت با کاهش سودبانکی شاهد سرازیر شدن سرمایه های مردم به بازار ارز بودیم.

وی تاکید کرد: سرازیر شدن سرمایه های به سمت بازار ارز تا جایی پیش رفت که باعث کمیابی ارز و افزایش نرخ آن شد و دولت نشان داد در این زمینه مدیریت بازار ارز ضعیف است و بدون برنامه در آن وارد شد.

داداشی  به دلایل دیگر افزایش نرخ ارز اشاره کرد و گفت:علاوه بر ضعف مدیریت دولت در بازار ارز، نباید تاثیر تحریم ها و فضای حاکم بر اقتصاد دنیا را نادیده گرفت. با این وجود عملکرد بانک مرکزی در زمینه مدیریت بازار ارز قابل قبول نیست.

بخشنامه های بانک مرکزی مردم را بیشتر به بازار ارز می کشد

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص ارز مسافرتی و ارائه مدارکی بیشتر، گفت: این بخشنامه ها محدود کنند، باعث تحریک مردم برای حضور در بازار ارز و تهیه ارز مورد نیاز به صورت غیرقانونی می شود.

این نماینده مجلس به اقدامات بانک مرکزی برای مدیریت بازار اشاره کرد و اظهار داشت: بانک مرکزی اوراق با سود سپرده 20 درصد ارائه کرد و برخی دلالان ارز را دست گیر کرده و محدودیت هایی برای صرافی ها در نظر گرفت با این حال این اقدامات تاثیری قابل قبولی در بازار ارز نداشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج