با عنایت شهدا قریب به هشت سال است که یک کار فرهنگی معنوی بزرگ تحت عنوان راهیان نور شهدای دریایی خلیج‌فارس انجام می‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ناو سالار یکم پاسدار عباس غلام شاهی در نشست خبری راهیان نور شهدای دریایی خلیج‌فارس اظهار داشت: در سال 1389 این حرکت معنوی برای نخستین بار در بندرعباس به همت منطقه یکم نداسا آغاز شد و هم‌اکنون هرساله در قالب سه قرارگاه راهیان نور شهدای دریایی خلیج‌فارس در سه استان هرمزگان، بوشهر و خوزستان برگزار می‌شود.

 جانشین فرماندهی منطقه یکم نداسا تصریح کرد: در ابتدا این برنامه فرهنگی معنوی به شکل هدفمند در قالب کاروان‌های اعزامی برگزار می‌شد اما باگذشت سه سال به دلیل اشتیاق و درخواست آحاد مردم این برنامه شکل عمومی به خود گرفت و ما هرساله با استقبال رو به افزایش مردم روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: در طی این هشت سال در هرمزگان تعداد 56352 نفر به‌عنوان زائر در این برنامه شرکت داشته‌اند که از این تعداد، 11533 نفر آن در سال گذشته بوده است.

غلام شاهی با اشاره به فرهنگ شهادت و ایثار گفت: هدف اصلی این برنامه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی و انتقال ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس به مردم و به‌طور خاص نسل جوان است. همچنین آشنایی مردم با نقش ساحل‌نشینان در دفاع از انقلاب و هشت سال دفاع مقدس که هم‌زمان در عملیات‌های زمینی و هم در مواجهه با استکبار جهانی در عملیات‌های دریایی حضور داشتند.

وی اضافه کرد: از دیگر اهداف این برنامه آشنایی مردم بااهمیت و جایگاه استراتژیک خلیج‌فارس و تنگه‌ی هرمز و همچنین آشنایی با توان نظامی ارتش و سپاه در نبردهای دریایی است.

راویان  نور شهدای خلیج فارس

روزانه هزار نفر در اردوی راهیان نور شرکت می کنند

جانشین فرماندهی منطقه یکم نداسا گفت: این برنامه‌ی فرهنگی از بیست و پنجم اسفندماه آغاز و تا دوازدهم فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت؛ که در دو نوبت صبح و بعدازظهر زائران از محل اسکله‌ی صیادی پشت شهر بندرعباس در قالب کاروان‌های راهیان نور شهدای خلیج‌فارس به جزیره‌ی هرمز اعزام می‌شوند.

غلام شاهی در ادامه گفت: در طول مسیر با حضور خانواده‌ی شهدا برنامه‌های فرهنگی معنوی نظیر روایتِ راویان و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس از شهدا و به‌خصوص از عملیات‌های دریایی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد که پیش‌بینی می‌کنیم روزانه هزار نفر در دو نوبت صبح و بعدازظهر در این برنامه شرکت کنند که برای این منظور بلیت‌های صلواتی به تفکیک روز و نوبت چاپ‌شده و در اماکن مذهبی و گردشگری در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

راویان نور شهدای خلیج فارس

جانشین فرماندهی منطقه یکم نداسا در پایان خاطرنشان کرد: آیین افتتاحیه‌ این برنامه بیست و چهارم اسفندماه ساعت 9 صبح در محل اسکله‌ی صیادی پشت شهر بندرعباس انجام می‌گیرد و امید است که با عنایت شهدا بتوانیم این برنامه‌ی فرهنگی معنوی را بهتر از سال‌های گذشته اجرا کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج