مدیر اجرایی جشنواره خوشنویسی آیات گفت: مرحله اول داوری آثار رسیده به جشنواره خوشنویسی آیات برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، مدیر اجرایی جشنواره خوشنویسی آیات از پایان مرحله اول داوری آثار این جشنواره خبر داد.

محمد تقی کاظمی نسب  اظهار داشت: مرحله اول داوری آثار جشنواره خوشنویسی آیات در ۵ رشته نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ عربی، نسخ ایرانی و ثلث عادی با حضور اعضای هیئت داوران برگزار و برای داوری مرحله دوم مشخص شدند.

ارسال بیش از ۱۰۰۰ اثر به جشنواره خوشنویسی آیات

وی گفت: از هزار اثر رسیده به جشنواره خوشنویسی آیات ۳۹۳ اثر به بخش دوم داوری راه پیدا کرد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: از ۳۹۳ اثر راه یافته به داوری نهایی،۱۹۱ اثر برگزیده نستعلیق، ۱۴ اثر برگزیده نسخ عربی،٣٦ اثر برگزیده ثلث عادی، ۶۱ اثر برگزیده نسخ ایرانی و ۹۱ اثر برگزیده شکسته نستعلیق است.

وی افزود: زمان مراسم اختتامیه این جشنواره و تجلیل از صاحبان آثار برتر که داوری آن با حضور استادان برجسته این رشته بر گزار شد متعاقبا اعلام خواهد شد.

محمد تقی کاظمی نسب گفت: داوری نهایی آثار راه یافته به جشنواره خوشنویسی ۱۷ فروردین ماه برگزار می‌شود که هنرمندان برگزیده داوری مرحله اول تا ۱۵ فروردین سال ۹۷ فرصت دارند اصل اثر تذهیب شده خود را به دبیرخانه ارسال نمایند

وی افزود: از میان آثار رسیده به دبیرخانه ۳۰ اثر خوشنویسی قوی از هنرمندان ارسال شد که متاسفانه بدلیل عدم مطابقت با موضوعات جشنواره از سوی دبیرخانه مورد پذیرش قرار نگرفت.

محمد تقی کاظمی نسب هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و تولید آثار خوشنویسی قرآنی دانست و افزود: تلاش می‌کنیم تا این جشنواره را به صورت کاربردی برگزار کنیم و به همین دلیل بر تولید آثار قرآنی در قالب خوشنویسی تاکید داریم تا ضمن حمایت از هنرمندان این عرصه، آثار تولیدشده را در سطح شهر به نمایش بگذاریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج