همایش همیاران پلیس با هدف فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در دبستان خدیجه کبری ناحیه دو شهرستان خرم آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ در مراسمی با حضور فرمانده انتظامی و فرمانده پلیس راهور لرستان، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی همایش همیاران پلیس با هدف فرهنگ سازی رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در دبستان خدیجه کبری  ناحیه دو  شهرستان خرم آباد برگزار شد

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان مدارس را مناسب‌ترین مکان برای فرهنگ سازی برشمرد و گفت: اجرای طرح همیاران پلیس در دوره ابتدایی می‌تواند به نهادینه کردن فرهنگ قانون مداری و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی کمک کند.

محمدحسین احمدی افزود: در تربیت هم گفته می شود که بهترین سن برای تربیت فرزند دوران کودکی است، چرا که اساس و پایه شخصیت افراد در این سن شکل می گیرد و نهادسازی می شود. 

وی تصریح کرد: اجرای این طرح نقش موثری در کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی و به تبع آن کاهش تصادفات رانندگی داشته است.

همیار پلیس

طرح همیاران پلیس، یک طرح فرهنگی است

احمدی، طرح همیاران پلیس را طرحی فرهنگی برشمرد و ادامه داد: این طرح تلاش می‌کند تا مشکلات ترافیکی را به صورت ریشه‌ای برطرف کند. 

وی بر این نکته تاکید کرد که آموزش و پرورش با همکاری و مشارکت نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی تلاش می کند تا نظم و قانون مداری را در جامعه نهادینه کند.  

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان، در ادامه سخنان خود تاکید کرد: این طرح ضمن اینکه قوانین راهنمایی و رانندگی را به کودکان آموزش می‌دهد، کمک می کند تا این فرهنگ در جامعه نهادینه شود و با کمک کودکان خانواده ها به رعایت قوانین و مقررات ترغیب شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج