معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از هوشمندسازی تاکسی ها در این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از هوشمندسازی تاکسی ها در این شهر خبر داد و گفت: از سال آینده مسافران کرایه تاکسی های خود را از طریق کارت پرداخت می کنند.

حمید رضا برکچی امروز در نشست خبری معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد گفت: کار بزرگی در راستای هوشمند شدن شهر و آسایش زائران و مجاوران انجام شده که بر اساس آن مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن جای پارک خالی در جای پارک های موقت که در هسته مرکزی شهر تعبیه شده را پیدا کنند،همچنین می‌توانند مسیر های مورد نظر تا محل پارک و حرم را نیز به درستی شناسایی کنند.

 افزایش ساعت کاری اتوبوس‌ رانی مشهد در نوروز

وی در خصوص عملکرد سازمان اتوبوسرانی در ایام نوروز اظهار کرد:از شانزدهم اسفند سال جاری یک ساعت به مدت خدمات دهی اتوبوس های سطح شهر اضافه شده است،همچنین عمر ناوگان اتوبوسرانی با رونمایی از اتوبوس و مینی بوس های جدید ،از ۷.۵ سال به ۶ سال کاهش یافته که به همین نسبت در کاهش آلودگی هوا موثر است.

برکچی افزود: با همکاری آستان قدس در اطراف میدان فردوسی محلی با گنجایش ۱۰۰۰ خودرو برای پارک در حال آماده شدن است که از آن محل به حرم مطهر رضوی مینی بوس هایی تعبیه شده است،همچین سرویس های ویژه ای به محل های اسکان مسافر وجود خواهد داشت.

تمهیدات قطارشهری در سال جدید

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد با اشاره به جابه‌جایی روزانه۱۲۰ هزار نفر از طریق مترو خط یک عنوان کرد:در ایام نوروز خط یک قطار شهری از ساعت  ۶ الی ۲۳ خدمت رسانی میکند،همچنین از متصل شدن خط دو به خط یک قطار شهری بزودی و با تکمیل ایمنی پروژه خبر داد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج