فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر ازشناسایی و دستگیری فردی که مبلغ 310 میلیون ریال از حساب بانکی یکی از شهروندان به صورت غیر مجاز برداشت کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی دریافت پرونده ای مبنی بر برداشت غیرمجاز مبلغ 310 میلیون ریال از حساب بانکی شخصی، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: طی تحقیقات انجام شده و اقدام پلیس فتا مشخص شد از حساب شاکی مبلغ 310 به صورت غیر مجاز و متوالی شده است و علت آن نیز ناشی از سهل انگاری دارنده حساب بوده که در نگهداری اطلاعات حساب خود دقت کافی نداشته و مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

 دستگیر ی

سرهنگ جعفری نژاد اضافه کرد: با انجام تحقیقات اولیه و بررسی های تخصصی انجام شده ،نهایتاً متهم شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر در پایان به شهروندان توصیه کرد: با عنایت به اینکه اغلب مواقع ،وقوع این گونه جرائم ناشی از سهل انگاری دارنده حساب در استفاده و نگهداری از اطلاعات بانکی حساب خود از جمله شماره حساب و رمز عبور می باشد، ضروری است در نگهداری آن دقت لازم انجام و پرینت حساب به صورت دوره ای بررسی شود. رمز هایی را انتخاب کنید که غیرقابل حدس بوده و همچنین به هیچ عنوان بر روی آن یادداشت نکنید، هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود در پرداخت های اینترنتی حتما از کیبورد های مجازی استفاده کنید، هنگام اتصال به اینترنت از طریق گوشی‌های تلفن همراه، مراقب نامه‌های الکترونیکی مشکوک و وب‌سایت‌های اینترنتی فریبنده باشید.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج