رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و حقوقی شورای اسلامی شهر بستک گفت: شهرستان بستک بخاطر قدمت و پیشینه ی تاریخی غنی در زمینه های فرهنگ، هنر و موسیقی موفق بوده است و آوازه ی موسیقی اصیل بستکی نه تنها در کشور بلکه از مرز ها هم گذر کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج از بستک، شهاب الدین بادروج  در چهارمین مراسم کنسرت موسیقی کودکان و نوجوانان که توسط آموزشگاه هنری نقطه در محل سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد، ضمن اشاره به پاسداشت موسیقی اصیل بستکی، اظهار داشت: از بستک به دلیل سابقه و قدمت فعالیت های فرهنگی و هنری در منطقه به عنوان نگین فرهنگی استان یاد می شود، که یکی از مهمترین آنها، موسیقی منحصر به فرد منطقه و فعالیت در زمینه موسیقی است که نام بستک را در اقصی نقاط کشور و حتی کشورهای حاشیه خلیج فارس، در اذهان عموم زنده نگه داشته است و

بادروج با بیان اینکه رسالت هنرمندان حفاظت از این میراث ارزشمند و انتقال سینه به سینه آن به آیندگان است، افزود: با حمایت انجمن موسیقی و آموزشگاه های هنری شاهد روند رو به رشدی در جهت حرفه ای شدن به صورت تئوری و آکادامیک در آینده خواهیم بود.

موسیقی را می توان یک زبان بین المللی دانست

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و حقوقی شورای اسلامی شهر بستک افزود: موسیقی بعنوان وجه مشترک در بین همه اقشار با زبان های و لهجه های مختلف است، و می توان  موسیقی را زبان بین المللی دانست.

موسیقی1

رئیس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و حقوقی شورای شهر بستک همچنین در این مراسم‌ از بزرگان موسیقی مرحوم عبدالرحیم مقیم، مرحوم یوسف هادی و مرحوم حاجی محمدعلی وطن پرست نیز یاد کرد.

بادروج در پایان از زحمات مجموعه آموزشگاه هنری نقطه و همچنین روسای قبلی انجمن موسیقی شهرستان بویژه از حمید کریمی هنرمند جوانان و فعال و رئیس حال حاضر انجمن موسیقی شهرستان بستک تقدیر و تشکر کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج