در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان در مورد افزایش همکاری های مشترک برای توسعه خدمات انتظامی به شهروندان و گردشگران و سرمایه گذاران در منطقه آزاد انزلی مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، پیرو جلسات تشکیل شده فی مابین سازمان منطقه آزاد انزلی و نیروی انتظامی استان، مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، بهمراه تعدادی از معاونین و مدیران سازمان با حضور در مرکز فرماندهی نیروی انتظامی استان، با سردار محمد رضا اسحاقی فرماندهی نیروی انتظامی استان گیلان دیدار کرده و سازوکارهای عملیاتی سازی مصوبات نشست های قبلی و توسعه خدمات انتظامی به شهروندان و گردشگران منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

مسرور دراین نشست، همکاری و همراهی نیروی انتظامی را با سازمان متبوع خود بسیار موثر عنوان نمود و وجود چنین رویکردی را یک مزیت ارزیابی و اظهار داشت: با توجه به صدور مجوز مرز رسمی مجتمع بندری کاسپین از سوی هیأت محترم دولت، حضور دستگاه های خدمت رسان در این حوزه ضروری است و امیدواریم در سایه همکاری موجود با توجه به برنامه های این سازمان در حوزه گردشگری دریایی در کشورهای حاشیه خزر، پلیس گذرنامه نیز در این منطقه مستقر شود.

استقرار پلیس در بخشهای اماکن، راهور و آگاهی در محدوده منطقه آزاد انزلی

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان آمادگی خود را برای همکاری در زمینه استقرار پلیس در بخشهای اماکن، راهور و آگاهی در محدوده منطقه آزاد انزلی اعلام کرد و افزود: در خصوص افراد خارجی که از طریق فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به مقصد منطقه آزاد انزلی وارد استان می شود پیشنهاد داریم که می توان به صورت ترانزیت با همراهی و تحت نظارت نیروی انتظامی جهت بهره مندی از توانمندیهای  گردشگری و تجاری به داخل محدوده منطقه هدایت کرد.

سردار اسحاقی فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در نظر داریم در سال آینده کلانتری ویژه در منطقه آزاد انزلی مستقر تا خدمات پلیس در حوزه های اماکن، گذرنامه، راهور و آگاهی ارائه شود، اضافه کرد: با عنایت به مصوبه تعیین مرز رسمی مجتمع بندری کاسپین، افزایش مناسبات با کشورهای حاشیه دریای خزر، فرصت های متنوعی برای توسعه همکاری ها وجود دارد

وی با اعلام آمادگی در خصوص استقرار پلیس های تخصصی در محدوده منطقه  افزود: توسعه همکاریها در حوزه فناوریهای ارتباطی با فراهم شدن زیرساخت های لازم از جمله اتصال دوربین های ثبت تخلف و انتظامی سطح منطقه نیز می بایست در دستور کار قرار گیرد.

دیدار با رئیس سازمان منطقه ازاد

توسعه اقتصادی بسترساز امنیت است

 سردار اسحاقی  امنیت سواحل و مناطق گردشگری را مهم اعلام کرده و گفت: رفت و آمد مسافران و گردشگران موجب رونق اقتصادی و امنیت پایدار در جامعه خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام اینکه توسعه اقتصادی بسترساز امنیت است، بیان داشت: 64 درصد حوادث منجربه فوت در جاده های فرعی استان رخ داده است.

سردار اسحاقی با بیان اینکه اصلاح ساختار جاده ها در کاهش تصادفات و تلفات روستایی ناشی از تصادف مهم است، اظهار داشت: وجود تجهیزات و امکانات موجب تسهیل در خدمت رسانی بهتر به مردم است.

فرمانده انتظامی استان گیلان ایجاد کلانتری ویژه در منطقه آزاد انزلی را به منظور تسهیل در ارائه خدمات به مردم و گردشگران خارجی ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: اهتمام جدی در ایجاد مراکز خدمات به مردم، انگیزه خدمت را فراهم خواهد کرد.

سردار اسحاقی با بیان اینکه راههای برون رفت از مشکلات باید سریعتر پیش بینی شود، بیان داشت: برای یکسان سازی پلاک خودروهای منطقه آزاد که بالغ بر 13 هزار خودرو است، پلیس تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته است.  

سردار اسحاقی امنیت را نیاز اساسی جامعه واز مؤلفه های اساسی توسعه پایدار جامعه اعلام نموده و افزود: نیروی انتظامی موفقیت خود در احقاق حق جامعه مردم می داند.

 در این نشست که معاونین فرماندهی انتظامی استان گیلان حضور داشتند، در خصوص همکاری در زمینه آموزش انتظامی-امنیتی به واحدهای تجاری و تولیدی فعال در منطقه، تجمیع و ساماندهی خطوط 110 محدوده منطقه، ادامه همکاری در زمینه ساماندهی کاشانه میهمانان منطقه و افزایش نیروهای حفاظتی در ایام نوروز طرفین به توافق رسیدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج