رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان، در خصوص کلاهبرداری در قالب فروش نرم افزار موبایلی"ماهواره جیبی" هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ ایرج محمدخانی گفت: اخیرا افرادی با ساخت  و بارگذاری نرم افزار موبایلی "ماهواره جیبی" در کانال ها و گروه های تلگرام  که در قالب دانلود رایگان ارائه شده است اقدام به کلاهبرداری از کاربران می کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه استفاده و فعال سازی قابلیت های این نرم افزار مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ 99 هزار و 990 ریال از سوی مشتریان است که می تواند کاربران را به صفحه جعلی و شبیه سازی شده یک بانک هدایت کند، اظهار داشت: این اتفاق منجر به سرقت اطلاعات حساب بانکی کاربران نظیر شماره کارت، رمز اینترنتی و تاریخ انقضای کارت برای کلاهبرداران می‌شود.  

کلاهبرداری الکترونیک

سرهنگ محمدخانی با تاکید بر اینکه مردم نباید به پیشنهادهای جذاب و اغواگرایانه کلاهبرداران سایبری که غیر قانونی و جعلی هستند به هیچ عنوان ترتیب اثر بدهند، از شهروندان خواست هنگام پرداخت اینترنتی از صحت و اصالت درگاه پرداخت الکترونیک بانک مربوطه اطمینان حاصل نموده و برای وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود همیشه از پروتکل امن https استفاده کنند.

وی افزود: چنانکه با موارد مشابه در فضای مجازی مواجه شدند مراتب را از طریق نشانی اینترنتی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی  Gfata@police.ir گزارش نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج