معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه نیروی انتظامی با شادمانی و نشاط عمومی جامعه مسأله ای ندارد، گفت: شادی‌های کاذب و غیراصولی که باعث خسارت به اموال عمومی و مردم می‌شوند خط قرمز پلیس است.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، سرهنگ محمدرضا جعفری خیرخواه با بیان اینکه نیروی انتظامی با شادمانی و نشاط عمومی جامعه مسأله ای ندارد، تامین امنیت و آرامش مردم را از اولویت‌های همیشگی پلیس برشمرد و افزود: پلیس از ظرفیت همه بخش‌ها در امر پیشگیری از وقوع جرم در چهارشنبه آخر سال استفاده می‌کند و در این راه به همکاری هوشمندانه همه مردم و نهادهای مختلف نیاز دارد.  

متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود

وی با تاکید بر اینکه متخلفان چهارشنبه آخر سال تا پایان نوروز مهمان پلیس خواهند بود، اضافه کرد: خودروهایی که به بهانه مراسم چهارشنبه آخر سال برای مردم مزاحمت ایجاد کنند نیز تا پایان تعطیلات نوروز در توقیف باقی می‌مانند.  

چهارشنبه اخر سال

معاون اجتماعی پلیس گیلان با اشاره به آمادگی کامل پلیس برای آگاهی‌بخشی به جامعه در خصوص چهارشنبه آخر سال، خاطرنشان کرد: معاونت اجتماعی پلیس گیلان با حضور کارشناسان 18 جلسه مختلف آموزشی را در خصوص آسیب‌های چهارشنبه آخر سال در مدارس مختلف استان برگزار کرده است.  

این مقام انتظامی از آموزش همگانی حضوری و غیرحضوری پلیس در مدارس، مساجد، ادارت دولتی و اصناف خبر داد و اضافه کرد:‌ برگزاری نمایشگاه نیز یکی دیگر از اقدامات معاونت اجتماعی انتظامی گیلان برای فرهنگ‌سازی بوده است. چرا که باور داریم تخلیه نامناسب هیجان زمینه ساز حوادث چهارشنبه آخر سال می‌شود.  

سرهنک خیرخواه با بیان اینکه بسیاری از حوادث چهارشنبه آخر سال نتیجه نا آگاهی و بی‌احتیاطی شهروندان است، تصریح کرد: پلیس گیلان با چاپ و توزیع بیش از 1000 بروشور آموزشی، اقدام به آموزش همگانی مردم کرده و همچنین با برآورد دقیق مسائل اجتماعی مربوط به این مراسم، اقدام به آسیب‌شناسی ناهنجاری‌های این مراسم کرده است.  

رویکرد پلیس در چهارشنبه آخر سال رویکردی اجتماعی است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان رویکرد پلیس در چهارشنبه آخر سال را رویکردی اجتماعی دانست و افزود:‌ اطلاع رسانی و آگاه‌سازی معاونت اجتماعی می‌تواند نقش بسزایی در کاهش آسیب‌های چهارشنبه آخر سال داشته باشد.  

وضعیت امنیتی استان گیلان مطلوب است

این مقام انتظامی وضعیت امنیتی استان گیلان را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت:‌ همکاری پلیس با خانواده‌ها، حوادث ناگوار و هنجارشکنی‌های چهارشنبه آخر سال را به حداقل خواهد رساند.  

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گیلان در خاتمه از همه خانواده‌ها و به خصوص جوانان و نوجوانان خواست از خرید هر نوع مواد محترقه خطرآفرین اجتناب نمایند و از عواقب ناگوار استفاده از این مواد، پرهیز کنند. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج