سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود گفت: در آستانه فرا رسیدن سال نو از محل موقوفات منطبق در قالب اجرای طرح دست های مهربانی 300 بسته حمایتی بین نیازمندان ورزنه ای توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، امراله اصغری ورزنه اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه بن رود در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و با هدف کمک به نیازمندان در آستانه فرا رسیدن سال نو 300 سبد خانوار را بین خانواده های نیازمند توزیع کرد.

وی افزود: باتوجه به مسائل اخیری که برای ساکنان شرق اصفهان به خاطر خشکسالی ها پیش آمده امسال این طرح با قوت بیشتر و با جذب کمک های خیرین اجرا شد.

سرپرست اوقاف و امور خیریه بن رود ادامه داد: باتوجه به منابع اندک و موقوفات محدودی که در این زمینه وجود دارند امسال 50 میلیون اعتبار برای این امر تخصیص داده شد که با هماهنگی های به عمل افراد نیازمند شناسایی و بین آنان بن هایی برای دریافت سبد خانوار توزیع شد.

بسته حمایتی

امراله اصغری ورزنه خاطرنشان شد: امیدواریم که در سال آینده با ایجاد وقف های بیشتر توسط واقفان خیر اندیش در این راستا شاهد آن باشیم که افراد بیشتری در قالب این طرح به آنان کمک شود.

وی در ادامه اضافه کرد: وقف بهترین کارکرد را در همه مسائل از جمله فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی و اقتصادی را دارد و می تواند در راستای ایجاد اشتغال پایدار نقش بسزایی را ایفا نماید چنانچه بسیاری از آب انبارها و کاروانسراها که موقوفه هستند و در سال های دور محلی برای کمک به افراد جامعه و کارکردهای مخصوص خود را داشتند امروز نیز با تغییر شرایط جامعه این موقوفات احیا و به گونه دیگر به جامعه خود کمک رسانده اند و این امر به دلیل ذات وقف است که برای کمک به حل و فصل مسائل جامعه توسط واقفان نیک اندیش وقف شده اند.

سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه بن رود افزود: موقوفات از میراث های ماندگار در جامعه محسوب می شوند و این احسان ماندگار در طول تاریخ همواره ثابت کرده که بیشترین خدمات را به مردم جامعه ارائه کرده و همه افراد در همه ادیان از مزایای وقف در تمام مقاطع بهرمند شده اند پس وقف بهترین راهکار برای فائق آمدن بر بسیاری از مشکلات است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج