دقایقی پیش، طرح بی زباله با حضور استاندار و محیط‌بانان اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در خرم‌آباد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، دقایقی پیش با حضور سید موسی خادمی استاندار، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست، فرماندار خرم آباد، مشاور اقتصادی استاندار، جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، محیط‌بانان و تعدادی از پاکبانان شهرداری خرم‌آباد، طرح بی زباله اجرا شد.

بر اساس این گزارش، استاندار لرستان به همراه مدیرکل حفاظت محیط زیست و تنی چند از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، با حضور در جاده ترانزیتی شمال به جنوب خرم‌آباد-اهواز، با اجرای طرح بی‌زباله، اقدام به جمع‌آوری زباله‌های رها شده و پاکسازی منطقه کردند.

استاندار لرستان طرح بی زباله

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، در حاشیه این مراسم به خبرنگار خبرگزاری موج لرستان، گفت: امروز دوشنبه 21 اسفند 96، با توجه به روزهای پایانی سال و فرارسیدن نوروز 97، به منظور ترویج فرهنگ پاکسازی و حفاظت از محیط زیست لرستان، طرح بی‌زباله در محدوده فرودگاه خرم‌آباد اجرا شد.

محیط زیست لرستان

سال بدون زباله

مهرداد فتحی بیرانوند، افزود: این طرح با شعار «سال بدون زباله» و با حضور و مشارکت استاندار لرستان، جمعی از مدیران کل استان، پاکبانان شهرداری خرم‌آباد و محیط‌بانان و عوامل ستادی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان در مقابل دیواره فرودگاه خرم‌آباد عملیاتی و اجرایی شد.

وی، هدف از اجرای این طرح را، اقدامی جهت نهادینه کردن فرهنگ دوستی با طبیعت و حفاظت و حراست از محیط زیست عنوان و تاکید کرد: امیدوارم روزی شاهد آن باشیم که هر شهروند به تنهایی، یک محیط‌بان و یک پاکبان باشد.

مدیریت پسماندها مانع از هدر رفت سرمایه‌ها است

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، ادامه داد: آحاد یک جامعه متمدن، بر رعایت هنجارها و پرهیز از ناهنجاری‌های اجتماعی تاکید دارند، لذا چنانچه همه ما در تفکیک و چگونگی تجمیع زباله محل زندگی خود درست عمل کنیم، بی‌شک مانع از هدر رفت سرمایه انسانی و سرمایه‌های مادی کشور و استان لرستان خواهیم شد.

بی زباله

شهر عاری از زباله، محیط زیستی ایده‌آل است

فتحی بیرانوند، گفت: یک شهر عاری از زباله، یک محیط زیست ایده‌آل است و ما با ایده‌آل‌ها بسیار فاصله داریم. از این رو باید تلاش کنیم تا در دورریختن زباله‌ها نهایت دقت را به‌عمل آورده و از رهاسازی زباله‌ها در فضاهای شهری، روستایی و غیره و ذلک، خودداری کنیم.

عموم مردم، محله و محیط زیست خود را پاکسازی کنند

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در پایان از عموم مردم لرستان خواست تا در آستانه نوروز، در یک حرکت خودجوش و مردمی، محیط زیست و محل زندگی خود را با تشکیل گروه‌ها و دسته‌های محدود، پاکسازی و عاری از زباله کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج