مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: دو و نیم تن مرغ خارج از شبکه دریکی از کشتارگاه‌های کرمانشاه کشف، ضبط و امحا شد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر نادر پرور ضمن اعلام خبر امحا 2.5 تن مرغ خارج از شبکه دریکی از کشتارگاه‌های کرمانشاه اظهار کرد: کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی در بازدید سرزده از یکی از کشتارگاه‌های کرمانشاه موفق به کشف دو و نیم تن مرغ خارج از شبکه تولیدشده از چرخه نظارت دامپزشکی شدند.

وی ادامه داد: این میزان مرغ تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی تولید نشده بود و از همین رو به علت مشخص نبودن سلامت و هویت آن، ابتدا محموله ضبط موقت و سپس با حکم قضایی به شیوه بهداشتی معدوم شد.

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه بابیان اینکه هرگونه تولید و کشتار مرغ باید تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی (دکتر دامپزشک و کارشناس مسائل شرعی) باشد، یادآور شد: هرگونه تولید خارج از این چرخه غیرمجاز است و با آن به‌شدت برخورد خواهد شد.

پرور افزود: به‌علاوه ساعت مجاز فعالیت کشتارگاه‌ها به‌منظور کاهش استرس طیور در حمل‌ونقل و کشتار شبانه تعیین‌شده و در ساعت مقررشده مسئول فنی بهداشتی در کشتارگاه حضور دارد که متأسفانه این کشتارگاه در ساعت خارج از چارچوب متعارف اقدام به تولید مرغ کرده بود.

وی امحا 2.5 تن مرغ خارج از شبکه دریکی از کشتارگاه‌های کرمانشاه را اقدامی مثبت در جهت سلامت شهروندان اعلام کرد و از مردم خواست همکاری لازم را با اداره کل دامپزشکی برای برخورد با تولید فرآورده‌های دامی غیرمجاز را داشته باشند و هرگونه تخلف بهداشتی را از طریق پل ارتباطی تلفنی ۱۵۱۲ و یا سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ به کارشناسان اداره کل دامپزشکی اطلاع دهند‌‌.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج