محمدرضا ناصری بابیان این مطلب که شیرینی شب عید در کرمانشاه گران نمی‌شود، گفت: 80 تا 90 قنادی درجه‌یک و حدود 100 قنادی درجه‌دو در کرمانشاه شیرینی شب عید مردم را تهیه و توزیع می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه در خصوص نحوه تهیه شیرینی شب عید مردم، ابراز داشت: عید امسال قیمت شیرینی در کرمانشاه افزایش نخواهد داشت و در این راستا اتحادیه با نظارت مستمر از تحویل مطلوب کمی و کیفی شیرینی شب عید مردم از سوی قنادی‌ها امکان تخلف را به حداقل می‌رساند.

وی ادامه داد: در ایام پایانی سال به دلیل شلوغی و ازدحام مردم برای خرید شیرینی شب عید در قنادی‌ها ممکن است شیرینی باکیفیت خوب به دست مردم نرسد و بهتر است مردم خرید خود را زودتر آغاز کنند.

ناصری خاطرنشان ساخت: به‌رغم افزایش هزینه‌های تهیه مواد اولیه همچون تخم‌مرغ کارتنی 108 هزار تومان و یا پودر نارگیل کیلویی 24 هزار تومان در تهیه شیرینی قنادی‌ها، امسال هیچ تغییری در قیمت شیرینی شب عید نداریم.

نان نخودی و شیرینی دانمارکی

نان نخودی و شیرینی دانمارکی در صدر علاقه‌مندی‌های شیرینی مردم کرمانشاه

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه نان نخودی، گردویی، نارگیلی، زبان و شیرینی دانمارکی را بیشترین شیرینی‌های موردعلاقه مردم کرمانشاه برای شب عید دانست و افزود: اکثر مردم خرید شیرینی را از چهار، پنج روز قبل از عید آغاز می‌کنند.

وی در خصوص قیمت انواع شیرینی در قنادی‌های کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلو شیرینی نخودی کیلویی 14 هزار تومان، شیرینی دانمارکی کیلویی 12 هزار تومان، زبان و پاپیونی 12 هزار تومان، شیرینی گردویی 19 تا 20 هزار تومان و شیرینی نارگیلی کیلویی 18 هزار تومان است.

ناصری از افزایش نظارت بر قنادی‌ها در آستانه شب عید هم خبر داد و عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد، اتاق اصناف، بازرسان اتحادیه و سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت کافی بر قنادی‌ها و حتی کارگاه‌های آن‌ها دارند و امکان هیچ تخلفی وجود ندارد.

وی از فعالیت 80 تا 90 قنادی درجه‌یک و حدود 100 قنادی درجه‌دو در کرمانشاه یادکرد و افزود: همه قنادی‌های درجه‌یک شیرینی خوب و باکیفیت عرضه می‌کنند تا بتوانند شیرینی شب عید مردم کرمانشاه را به‌درستی به بهترین شکل ممکن تهیه و به دست مصرف‌کننده برسانند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج