وزیر نیرو گفت: تامین منابع آبی جدید نباید باعث فراموشی در باره چاره اندیشی خشکسالی و مصرف بهینه شود.

 

به گزارش خبرگزاری موج، رضا اردکانیان در آیین آغاز عملیات اجرایی احداث 90 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده گفت: تامین منابع آبی جدید نباید باعث فراموشی ما در زمینه چاره اندیشی درباره خشکسالی، درمان بیماری مصرف زیاد آب و گام برداشتن در مسیر مصرف بهینه شود.ایجاد سطح بالایی از مفاهمه با مصرف کننده در زمینه کاهش مصرف آب و برق ضروری است. 

وی همچنین اظهار کرد: حل مشکلات مرتبط با خشکسالی و کم آبی باید توسط دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف به صورت مشترک مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی شود. با چنین نگاهی و از ابتدای دولت دوازدهم، وزارتخانه های مختلف سرفصل مشترکی را در زمینه اجرای طرح هایی با مصرف بهینه آب تعریف و عملیاتی کرده اند. 

وی افزود: طرح های اجرای فاضلاب که در نهایت به تولید و فراوری پساب و بازآفرینی آب منجر می شوند از جمله بهترین طرح ها است که در وزارت نیرو با اولویت دنبال و اجرا می شود. 

وزیر نیرو اظهار کرد: طرح های حوزه آب و برق که 17 و 18 اسفندماه جاری در شهرهای ایج، فسا، داراب، جهرم استهبان و کازرون و سایر شهرها اجرا شد یا مورد بازدید قرار گرفت و طرحی که امروز در آباده آغاز شد همگی از خدمات دولت تدبیر و امید است که به مردم این مناطق خدمات خواهند داد. 

وی ادامه داد: افزون بر 650 میلیارد تومان منابع مالی در این طرح ها سرمایه گذاری شده است و با تامین آب و انرژی منشا خدمات به مردم استان فارس خواهد بود . 

اردکانیان اظهارکرد: با بهره برداری از شبکه و تصفیه خانه فاضلاب آباده، درهر شبانه روز 20 هزار متر مکعب پساب تصفیه می شود و 109 هزار نفر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند. 

وی بیان کرد: ما با منابع موجود طرح تصفیه خانه و خطوط انتقال را در این شهرستان در موعد مقرر اجرا خواهیم کرد و این آغازی برای مصرف بهینه آب و انرژی و خروج از دوره های بد مصرفی خواهد شد و امید است که خشکسالی و کم آبی ما را به این سمت رهنمون کند. 

وزیر نیرو گفت: در شهرهای کره ای (بخش سرچهان شهرستان استهبان)، صفا شهر ، بوانات و قادرآباد نیز طرح جمع آوری فاضلاب را دنبال می کنیم و در سایر شهرهای شهرستان کازرون و قائمیه هم اجرا خواهد شد . 

وی بیان کرد: هر چه خدمات دولت به مردم بیشتر شود سطح اعتماد عمومی هم افزایش خواهد یافت و این سرمایه ای برای نظام اسلامی خواهد بود. 

در این آیین، عملیات اجرایی احداث 90 کیلومتر خطوط انتقال، شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر آباده با ظرفیت حدود 10 هزار مترمکعب در شبانه روز آغاز شد. 

محمد علی قلندری مدیر عامل شرکت آبفا فارس در حاشیه این آیین گفت: برای اجرای این طرح اعتباری افزون بر 113 میلیارد تومان هزینه می شود. 

شهرستان آباده در 274 کیلومتری شمال شیراز قرار دارد. 

ضا اردکانیان وزیر نیرو روز پنجشنبه در آغاز سفری 2 روزه به استان فارس، طرح های آب و فاضلاب ، برق و انرژی در شهرستان های استهبان، داراب و جهرم را افتتاح و از روند ساخت سد هایقر فیروزآباد بازدید کرد. 

وزیر نیرو روز جمعه در دومین روز سفر به استان فارس در بازدید از سد در حال احداث نرگسی کازرون دستور شتاب بخشی به روند ساخت این سد را صادر کرد و پس از آن، کلنگ احداث تصفیه خانه فاضلاب شهر اردکان شهرستان سپیدان را به زمین زد. حضور در شهرستان آباده، پایان بخش سفر 2 روزه اردکانیان به فارس بود. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج