سید موسی خادمی صبح امروز در آئین غرس نهال در مجموعه بام لرستان، از کاشت درختان مثمر در اراضی شیب‌دار استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان؛ سید موسی خادمی در آئین غرس نهال که صبح امروز جمعه 18 اسفند ماه 96 به مناسبت هفته منابع طبیعی در مجموعه بام لرستان برگزار شد، گفت: بخشی از کار اداره کل منابع طبیعی حفاظتی بوده و عمده اقدامات آن در راستای حفظ وضع موجود است.

وی با بیان اینکه حفاظت از جنگل‌ها و مراتع و استفاده صحیح از آنها بخشی از کار سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور است، گفت: یکی دیگر از کارهای این سازمان، کاشت درخت در اراضی شیب‌دار استان لرستان بوده که در حال انجام است.

خادمی با اشاره به اینکه توسعه درختکاری در دو سال اخیر به صورت جدی پیگیری شده است، ادامه داد: در گذشته عمده درخت‌هایی که کاشت می‌شد از نوع غیرمثمر مانند کاج بود که امسال قرار شد از انواع مثمر استفاده شود.

۴۰۰۰ هکتار از اراضی شیب‌دار لرستان، باغ دیم می‌شود

استاندار لرستان با بیان اینکه حدود صد هکتار در بام لرستان به کاشت درختان مثمر اختصاص داده شده است، افزود: همچنین قرار است در ۴۰۰۰ هکتار اراضی شیب‌دار استان باغ دیم احداث شود.

غرس نهال

وی تصریح کرد: این کار خوب توسط جهاد کشاورزی و منابع طبیعی استان به مرور در اراضی ملی انجام می‌شود.

سید موسی خادمی خاطرنشان کرد: حفظ وضع موجود جنگل‌ها و مراتع و جلوگیری از تجاوز برخی افراد زیاده‌خواه و زمین‌خوار از اقدامات منابع طبیعی است که در سال آینده نیز تقویت می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج